Author Topic: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011  (Read 39395 times)

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« on: Maijs 31, 2011, 10:53:36 »
Brīvprātīgā iRobota konkurss: Iesakiet kādu, kurš pelnījis Brīvprātīgo iRobotu! 

Uzrakstiet vēstuli par labiem cilvēkiem kādā vietā, kur būtu vajadzīga palīdzība telpu uzkopšanā un varbūt tieši šajā vietā bez maksas strādās Brīvprātīgais iRobots – robots putekļsūcējs!



Labdien, es esmu iRobots – robots putekļusūcējs, es palīdzu cilvēkiem uzkopt grīdas bez viņu līdzdalības. Piesaku sevi brīvprātīgajam darbam pie cilvēkiem, kas palīdz citiem, piemēram, ar labdarību, izglītošanu vai atbalstu līdzcilvēkiem saistītas iestādes. Uzrakstiet man vēstuli (līdz 14.06.2011.), kur esmu visvairāk nepieciešams.

Vārdi materializējas. Uzraksti vēstuli - kam nepieciešams palīdzēt uzkopt dzīves telpu un varbūt tieši turp dosies Brīvprātīgais iRobots!
Jo tu esi labs! :)




Par iRobotu:
Esmu iRobots (www.irobot.lv) – putekļusūcējs robots, satīru putekļus, smiltis, gružus un spalvas, gan no cietām grīdām, gan no paklājiem. Mani radīja robotikas eksperti ASV uzņēmumā iRobot, esmu viens no 6 miljoniem Pasaulē. Mēs, iRoboti, jau 9 gadus, 5 tehnoloģiju paaudzēs, tīram mājas visā pasaulē. Esmu aprīkots ar navigācijas sistēmu iAdapt — apkārtējās vides izmaiņas uztveru ar desmitiem sensoru un tām pielāgojos 67 reizes sekundē. Lai vienmērīgi uzkoptu visu grīdu — zem, apkārt un aiz mēbelēm, es pielietoju 40 dažādus uzvedības modeļus, 3 dažādus tīrīšanas veidus un katru vietu tīru vairākas reizes. Esmu paredzēts ikdienas uzkopšanas darbam, 60–90m2 platībā. Līdzīgi kā cilvēks, sajūtot netīrākas telpas daļas, uzkopju tās vēl intensīvāk. Taupu enerģiju šķirojot netīrumus — lielos gružus saslauku, bet mazos iesūcu. Kad visu grīdu esmu notīrījis vairākas reizes, atgriežos savā bāzē uzlādēties.



Par konkursu:
Kur būs manas jaunās mājas? Es to vēl nezinu, bet ceru, ka Jūs jau to ziniet. Brīvprātīgie iRoboti strādā jau Gailīšu pagasta Bērnudārzā "Lācītis", Rūjienas senioru mājā, Sociālās rehabilitācijas centrā „Gaujiena”, Lielvārdes novada Dienas centrā, Kalnciema Veselības un sociālās aprūpes centrā, Dzīvnieku patversmē „Dzīvnieku draugs”, RTU studentu Bērnistabā, Centrā „Dardedze”, u.c.

Latvijā ir vēl daudz vietas, kur sirsnīgi un iejūtīgi ļaudis palīdz citiem. Šāds darbs prasa daudz iekšēja spēka, mīlestību un ticību. Uzzinot par tādiem cilvēkiem, es vēlējos palīdzēt. Aicinu Jūs uzrakstīt man vēstuli, kur Jūsuprāt varētu būt manas mājas nākamo 2 gadu garumā.

Tā, piemēram, Lielvārdes Dienas aprūpes centra sociālā darbiniece Iveta Dzērve kopā ar bērniem uzrakstīja vēstuli 2010.gada nogales konkursam, kas balsošanā tika augsti novērtēta un tā Lielvārdes novada Dienas centrā savu darbu uzsāka brīvprātīgais iRobots (skat.video). iRobots Lielvārdes novada Dienas centrā:

« Last Edit: Jūnijs 03, 2011, 10:25:07 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #1 on: Maijs 31, 2011, 11:05:17 »
Vēstule



Ja ziniet šādu vietu Latvijā, kur es esmu vajadzīgs, lūdzu, uzrakstiet man vēstuli: MansRobots.lv, minot:

1. Kur? vietas nosaukumu un adresi, kur es esmu gaidīts;
2. Kam? vietas un manu jauno draugu aprakstu;
3. Ko? tīrāmo telpu īsu aprakstu, platību, var arī fotogrāfiju;
4. Kāpēc? īss komentārs par to kāpēc tieši šai vietai noderētu brīvprātīgais iRobots;
5. Kurš? cilvēka vārdu, nodarbošanos un tālruni, kas būs priecīgs ar mani sadarboties un mani pieskatīt (pēc tīrīšanas beigām ir nepieciešams izbērt miskasti un pārbaudīt birstu stāvokli; un ja ir nepieciešama tehniskā palīdzība — jāsazinās ar iRobot servisu). Lūdzu pirms vēstules rakstīšanas aprunāties ar šo cilvēku un saņemt viņa piekrišanu.
6. Kas? vēstules autora vārdu, tālruņa numuru un e-pasta adresi.

Vietas nosaukums, atrašanās vieta un apraksts tiks publicēts iRobot.lv lietotāju forumā, portālā MansRobots.lv un Apollo. Pārējā informācija ir nepieciešama, lai konkursa rīkotāji varētu pirms balsošanas pārliecināties, ka vēstulē minētais cilvēks tiešām gaida iRobotu.

Vēstules lūgums sūtīt līdz šī gada 14.jūnijam (ieskaitot) uz e-pastu brivpratigais@irobot.lv, norādot «Brīvprātīgā iRobota Konkurss».

Iesūtītās vēstules tiks apkopotas un tās, kuras atbildīs iRobota iespējām un kurās būs pareizi norādīti visi augstāk lūgtie dati, tiks publicētas un piedalīsies balsojumā. Balsot varēs visi iRobot.lv reģistrēto robotu lietotāji, kā arī noteiktu sociālo tīklu dalībnieki.

Ar vēstulēm balsotāji varēs iepazīties to iesūtīšanas secībā un nobalsot laika posmā no 2011.gada 15.jūnija līdz  21.jūnijam. Balsošanas rezultāti tiks paziņoti 22.jūnijā. Vēstules autors, kurš saņems visvairāk balsis, kopā ar mani un iRobot.lv pārstāvjiem dosies uz savā vēstulē aprakstīto vietu, lai iepazīstinātu mani ar jaunajiem draugiem.

Ja, rakstot vēstuli, Jums rodas kāds jautājums par iRobotiem (www.irobot.lv) – droši jautājiet man (brivpratigais@irobot.lv), es darīšu visu, lai operatīvi atbildētu.

Gaidīšu Jūsu vēstuli! Uz drīzu tikšanos!
Jūsu brīvprātīgais iRobots.


« Last Edit: Maijs 31, 2011, 11:26:44 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #2 on: Maijs 31, 2011, 11:10:12 »
Konkursa papildus noteikumi:

* iRobot Roomba mājrobota modelis tiks precizēts atkarībā no vēstulē aprakstītajām telpām, kur iRobotam būs jāstrādā. Visi pieejamie mājrobotu modeļi aprakstīti irobot.lv: www.irobot.lv/?document_id=70.
* iRobotam ir nepieciešams 220 V elektrības pieslēgums iRobot baterijas uzlādēšanai, kas mēnesī patērē elektroenerģiju ~0,50 Ls apmērā.
* Lūdzam pirms vēstules rakstīšanas aprunāties ar cilvēku, kurš varētu perspektīvā iRobotu pieskatīt un saņemt viņa piekrišanu. Vai ja vēlaties to kā pārsteigumu – esiet gatavi paši iRobotu pieskatīt. Vēstuli droši varat rakstīt arī par sevi – ja veicat kādus labus darbus priekš citiem un Jums ir vajadzīgs palīgs grīdu uzkopšanai.
* Vēstulē aprakstītās vietas saimnieki iegūs Brīvprātīgo iRobotu 2 gadu lietošanā un iRobot.lv šajā laikā veiks nepieciešamās servisa apkopes, kādas tiktu veiktas iRobota garantijas servisa ietvaros.
* Ja uzvarētājs nav norādījis korektu kontaktinformāciju un nevar tikt sameklēts 2 darba dienu laikā, vai ja rodas kāda cita situācija, kuras dēļ konkursa uzvarētājs nevar saņemt un/vai lietot iRobotu, to saņem nākamā atbalstītākā vēstule.
* Ja vairākas vēstules saņem vienādu visaugstāko balsu skaitu, Brīvprātīgā iRobota mājvietu no šīm vēstulēm izvēlas iRobot.lv administrācija.
* Iesūtot konkursa vēstuli, vēstules autors atļauj konkursa rīkotājiem šo darbu izmantot ar konkursu saistītajiem mērķiem, tai skaitā publicēt.
* Balsošanas kārtība tiks aprakstīta MansRobots.lv  (forums.mansrobots.lv). Atsevišķi notiks iRobot.lv lietotāju balsojums un noteiktu sociālo tīklu dalībnieku balsojums. Katra balsojuma rezultāti tiks atsevišķi apkopoti un pēc tam apvienoti attiecībā 60/40 (60% iRobot.lv lietotāju balsojums un 40% sociālo tīklu dalībnieku balsojums).
* Konkursa organizatoriem nepieciešamības gadījumā ir tiesības bez brīdinājuma mainīt konkursa noteikumus.
* Vietni iRobot.lv uztur un šo konkursu atbalsta Brīvprātīgo iRobotu kustības veidotājs — uzņēmums Terra Virtuala, SIA, reģistrācijas numurs LV40003559952.
w

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #3 on: Jūnijs 01, 2011, 13:11:24 »
Pirmā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Alise raksta, ka iRobots būtu lieliska dāvana skolai, kuru viņa nupat ir absolvējusi: Āgenskalna sākumskolai.

Seko vēstule:

iRobots noderētu Āgenskalna sākumskolai Kandavas ielā 4/1, Rīgā, lai uzkoptu mācību klases un gaiteņus. Es domāju tā būtu lieliska dāvana manai skolai, jo esmu šī gada skolas absolvente. iRobotu nodotu skolas direktorei Inārai Kaķitei
Alise

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #4 on: Jūnijs 01, 2011, 13:22:00 »
Otrā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Anita priecātos ja iRobots nonāktu Alsviķu Profesionālās skolas dienesta viesnīcā, kur vairākās istabiņās dzīvo audzēkņi, kas pārvietojas ratiņkrēslos.

Seko vēstule:

Labdien! Kāda jauka ideja!
Uzskatu, ka arī Alsviķu Profesionālās skolas dienesta viesnīcā, adrese - Alsviķi, Alsviķu pagasts, Alūksnes novads, LV - 4333, šis robotiņš būtu bezgala jauks palīgs. Kāpēc? Tāpēc, ka vairākās istabiņās dzīvo audzēkņi, kuri pārvietojas ratiņkrēslos, pie kam, šie audzēkņi: Taņa, Jana, Raitis, Aleksandrs, Jānis, Madara, Sanita ir arī ļoti apzinīgi audzēkņi - gan labi mācās, apgūstot profesiju, gan darbojas pašdarbībā, ir jauki, sirsnīgi cilvēki. Tā kā istabiņas mūsu skolas dienesta viesnīcā uzkopj paši audzēkņi, tad Tu, ROBOTIŅ, būtu ļoti jauks draugs visiem šiem audzēkņiem. Uzkopjamās telpas tiek uzturētas labā kārtībā, istabiņās ir linoleja grīdas segums, tajās atrodas gultas, galds, ratiņkrēsli, naktsskapīši. Tavs palīgs, ROBOTIŅ, būtu Daiga, dienesta viesnīcas vadītāja.
Esmu tevi, ROBOTIŅ, redzējusi darbā, jo arī manas meitas ģimenes mājā Tu čakli strādā.
Cerot uz atsaucību un sadarbību - Anita, Alsviķu profesionālās skolas direktore (ceru, ka Tu piezvanīsi)
« Last Edit: Jūnijs 02, 2011, 09:53:38 by draugs »

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #5 on: Jūnijs 06, 2011, 19:23:41 »
Trešā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Viesturs vēlētos palīdzēt jauniešu Hosteļa, tikpat kā vienīgajai, darbiniecei, kas strādā 24 h diennaktī piecu dienu garumā.

Seko vēstule:

Iobots ir gaidīts Hostel Kaba, kas atrodas Siguldā, Puķu ielā 2. Šī ir jauniešu viesnīca, Hostelis, kurā ir maz darbinieku, tāpēc jāpalīdz, gandrīz vienīgajam darbiniekam, Inesei. iRobots tīrītu gaiteņus, vismaz pirmajā stāvā, flīzes. Palīgs nepieciešams, jo Inese ir gandrīz vienīgais darbinieks, kuram ir jāspēj gan pieņemt klientus, gan uzkopt visas telpas, un kaut kad jau vajadzētu arī atpūsties! Inese ir Sieviete, kura 24 h diennaktī, piecas dienas nedēļā dzīvo hostelī, un dara visus nepieciešamos darbus, viesu pieņemšana, istabiņu tīrīšana, gaiteņu slaucīšana, utt.
Viesturs
« Last Edit: Jūnijs 06, 2011, 19:47:35 by brivpratigais »

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #6 on: Jūnijs 07, 2011, 16:14:08 »
Ceturtā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Brīvprātīgais iRobots „Veģos”, kur dzīvo 166 bērni un jaunieši ar attīstības traucējumiem, varētu būt piemērs jaunām progresīvām tehnoloģijām un atvieglot aprūpētāju darbu, lai bērnus var vēl vairāk izvest svaigā gaisā.

Seko vēstule:

Cienījamam brīvprātīgajam iRobotam

Mēs esam Valsts sociālās aprūpes centrs „Kurzeme” filiāle „Veģi”, atrodamies Talsu novadā Abavas pagastā „Veģi”, tas ir 9 km no Sabiles uz Kuldīgas pusi.
Mūsu filiālē dzīvo 166 cilvēki ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, no tiem 26 ir bērni un 140 jaunieši. Filiālē ir grupa jauniešu, kuri vecāki par 20 gadiem, bet ir ļoti maza auguma un maz atšķiras no bērniem arī garīgās attīstības līmeni, mēs viņus arī saucam par rūķīšiem. Kopskaitā no visiem filiālē dzīvojošiem invalīdiem 48 ir ratiņkrēslos.
Invalīdi apdzīvo nama divus stāvus. Katrā stāva ir divi lieli gaiteņi, aptuveni 2,3 metri plati un dzīvojamās istabiņas kopskaitā 52. Katra gaiteņa platība ir 146 m2 un istabiņu kopējā platība ir 832 m2. Pa vidu namam vienā stāvā ir ēdamzāle 90 m2 liela un otrajā stāvā ir sarīkojumu zāle ar foajē 102 m2 platībā. Lielākajā daļā dzīvojamo istabiņu ir veikts remonts, šobrīd tiek remontēts viens gaitenis. Grīdas segums istabiņās un remontējamā gaitenī ir no lamināta, ēdamzālē linolejs.
Mēs esam ļoti lieli gan pēc platības gan skaita ziņā, tāpēc Jūsu robots varētu izvērsties un pierādīt, ka arī ar tik lielām platībām viņš spēj tikt galā. Mums ir bērni un jaunieši, kuri mācās skolā, tāpēc viņiem būtu interesanti gūt jaunu pieredzi un vērot, ka jaunas progresīvas tehnoloģijas arī pieejamas mūsu namos. Namā dzīvo ļoti daudz invalīdu ratiņkrēslos, Jūsu iRobots atvieglotu aprūpētāju darbu un aprūpētājas varētu vairāk laika veltīt tieši klientam, katru ratiņnieku izvizināt pa lauku, padarboties ar invalīdiem dažādos rokdarbos.
Atbildīgo namā par šo brīnumu varētu nozīmēt Ivetu.

Ar cieņu
Filiāles „Veģi” vadītāja I.Kauliņa

« Last Edit: Jūnijs 07, 2011, 16:23:15 by brivpratigais »

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #7 on: Jūnijs 07, 2011, 16:32:51 »
Piektā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Zane aicina iRobotu palīdzēt uzturēt tīrību sabiedriskā labuma studentu organizācijas: Latvijas Studentu apvienības telpās.

Seko vēstule:

Labdien!
Rakstu Jums Latvijas Studentu apvienības vārdā ar nolūku pieteikties uz iRobot izmantošanu. Mēs esam sabiedriskā labuma studentu organizācija, kuras mērķis ir pārstāvēt studentu intereses gan Latvijā, gan ārvalstīs, ko arī vienoti īstenojam.  Savā darbībā pieturamies ne vien pie tradīcijām, bet cenšamies ieviest inovācijas! Tieši tādēļ, lai ikdienu mūsu darba telpās padarītu mājīgāku un atslogotu no laikietilpīgas uzkopšanas, vēlētos pieteikties bezmaksas iRobot izmēģināšanai. Mūsu birojs atrodas Rīgā, Brīvības ielā 39a -11 un sastāv no 3 nelielām telpām un tualetes ar kopējo platību 29 m2. Šajās 3 telpās ietilpst priekšnams, arhīva telpa un sēžu telpa, un neliels pieliekamais (apmēram 0,60 m2), ko izmantojam kā virtuvi. Telpas klāj lamināts, tualetē flīzes. iRobot izmantošana palīdzētu efektīvāk izmantot laiku, kā arī uzturēt telpas reprezentatīvā stāvoklī mūsu viesiem.
Ar iRobot sadarboties un viņu pieskatīt priecāsies mūsu biroja vadītāja Zane.

Jums raksta Latvijas Studentu apvienība.

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #8 on: Jūnijs 13, 2011, 14:21:40 »
Sestā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Anda jau pati lieto iRobotu un zina cik labs palīgs tas ir uzkopšanas darbos, tāpēc sirsnīgi aicina Brīvprātīgo palīdzēt uzkopt jauno Mākslas un mūzikas centru Rankas pamatskolā.

Seko vēstule:

Gulbenes novada Rankas pamatskolā 2011.gada 1.septembrī sāks darboties mākslas un mūzikas centrs. Tās būs telpas, kurās notiks bērnu mākslas skolas un interešu izglītības mūzikā nodarbības. Telpas atrodas 1887.gadā celtās Rankas pamatskolas mansarda stāvā, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz zaļajiem mežiem (skola atrodas mežu ielokā) vasarā, lapu zeltā ieskauto apkārtni rudenī, sniegoto baltumu ziemā un plaukstošajiem laukiem un mežiem pavasarī. Te ir tik skaisti, ka elpa aizraujas. Tā kā pati esmu irobota īpašniece (iegādājos pirms gada Jūsu firmā), tad zinu, cik labs palīgs tas būtu jaunizveidotajās telpās. Lūdzu vienu brīvprātīgo irobotu Rankas pamatskolai mākslas un mūzikas centra uzturēšanai.
Gaidot atsaucību
Anda Rankā, Gulbenes novadā.

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #9 on: Jūnijs 13, 2011, 20:47:14 »
Septītā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

iRobots būtu ļoti gaidīts Tērvetes novada Augstkalnes pagasta "Zvaniņos" - īpaši pirmsskolas iestādē un Sabiedriskajā interneta pieejas punktā, kuru vada Raimonds.

Seko vēstule:


Sveiks, IROBOT!
Tu būtu ļoti gaidīts Tērvetes novada Augstkalnes pagasta "Zvaniņos".  Tur atrodas pirmsskolas iestāde, Sabiedriskais interneta pieejas punkts (SIPP), bibliotēka , kā arī sociālie dzīvokļi. Visās šajās telpās Tu būtu ļoti noderīgs. Bet jo īpaši I grupas invalīdam ratiņkrēslā Raimondam Krūmiņam, kurš vada SIPP un dzīvo sociālajā dzīvoklī. Bet, kā par Tevi priecātos bērni pirmsskolas grupiņās! Kā redzi, Tu esi te ļoti gaidīts.
Telpu platība ir dažāda. Skoliņas grupās katra telpa apm.40 m2. Pavisam kopā 3 grupas ar 2 telpām katrā. Kopā: 240 m2, vēl arī zāle un koridori apm. 100 m2.
IROBOTU labprāt pieskatītu un būtu par to atbildīgs Raimonds.
Dzintra

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #10 on: Jūnijs 13, 2011, 20:49:48 »
Astotā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Raina uzaicina Brīvprātīgo iRobotu, jo tic brīnumiem. Radošs, jūtīgs, mazliet skumjš un arī priecīgs iRobota aicinājums palīdzēt Ezeres bērnudārzā “Buratīno”, vidē, kurā savas bērnības skaistākos mirkļus pavada bērni no dažādām ģimenēm.

Seko vēstule:

Labdien, iRobotiņ !
     Šis stāsts atnāk pie manis ar basām kājām, pieticīgs un kluss. Tas baidās notraukt ceļmalītēs salijušās rasas svētību, iztraucēt cīruļa treļļus debesu velvē. Tas negrib iztraucēt maza bērna lūgšanu pasaulei, piepildīt  viņa sapņus. Ir agrs rīts un  es ceļos. Es ceļos un eju mazajam bērniņam līdzi….                               
     Daudz kas izzūd no mūsu redzesloka, daudz kas izslīd no rokām un šķiet pazaudēts. Gluži kā dienas, kas pazūd saulrietā, kad samilzt vakara ēnas, bet atkal nāk rīts, aust jauna diena un mūsu acīm un sirdīm paveras plašā pasaule - balta, tīra, ticības, sapņu un cerību piepildīta.
     Mēs esam Saldus novada Ezeres vidusskolas pirmsskolas izglītības iestāde.
     Ezeres bērnudārzs “Buratīno” savu darbību uzsāka 1978.gada novembrī. Sākotnēji tas tika veidots kā ļoti plašs diennakts bērnudārzs, kurš bija paredzēts sešām dažāda vecuma grupām. Laiki mainījās, valdības nāca un gāja cita pēc citas, līdz 1994.gadā mūsu iestādi apvienoja ar Ezeres vidusskolu. Kopš tā laika esam Ezeres vidusskolas struktūrvienība. Neskatoties uz to, mūsu dzīve rit atstatus no skolas, atsevišķā ēkā un savā, bērniem tik ierastajā vidē un ritmā.
      Uz doto brīdi mūsu iestādē darbojas trīs jaukta tipa vecuma grupas. Ik dienu bērnudārzu apmeklē 56 dažāda vecuma bērni vecumā no 1.– 7.gadiem. 34% mūsu audzēkņu nāk no ģimenēm, kurās ir finansiālas problēmas, valstī radušā bezdarba dēļ, kuras atbilst maznodrošinātu un trūcīgu ģimeņu statusam, kas būtiski ietekmē bērnu izaugsmi, radošo izpausmi un pilnvērtīgu attīstību. Tādēļ ļoti būtiski ir nodrošināt bērniem tīru, sakārtotu, labvēlīgu, pievilcīgu, krāsām bagātu, skaistu vidi, kur ikdienā augt un pilnveidoties, pavadīt savas bērnības skaistākos un bezrūpīgākos mirkļus.   
      Mūsu bērnudārzs, demogrāfiskās situācijas un valstī izveidojušās situācijas dēļ, nav pilnībā noslogots. Arī mūsu pagasta jaunatne aizklīst uz pilsētām, aizbrauc uz ārzemēm darba meklējumos, bet, tas nenozīmē, ka mums nerūp, lai viņi atgrieztos sakārtotā un skaistā vidē, lai savas atvases audzinātu dzimtajās mājās.
     Pagaidām mūsu pirmskolas izglītības iestādē tiek uzturētas tikai nepieciešamās telpas. Bērnudārzs savulaik projektēts pa blokiem. Trīs korpusus aizņem grupiņas, vienā atrodas klase bērniem ar īpašām vajadzībām, vienā korpusā aktu zāle, bet vienā sporta zāle un Sajūtu istaba, viens korpuss vēl gaida savu kārtu, lai to veiksmīgi un pilnvērtīgi aizpildītu. Visus šos korpusus savieno  60 m garš, ar paklājiem izklāts gaitenis..
     Vispasaules bērnu aizsardzības dienā, 1.jūnijā, tapa zināms, ka esam ieguvuši finansējumu, lai izremontētu un veiktu kosmētisko remontu sporta aktivitātēm paredzētajā blokā.
     iRobotiņ, kā mēs priecājāmies! Mūsu mazajās mājās pēc ilgiem gadiem būs remonts! Jau tagad pilnā sparā rit remonta sagatavošanas darbi. Mēs esam nebeidzama optimisma pilni, darba rūķi, savu sapņu un cerību iedvesmoti. Mums būs sava sporta zāle un Sajūtu istaba, bet līdz ar to krietni palielināsies darba apjoms mūsu apkopējai.
     Nenoliedzami, mums būs vajadzīga tava palīdzība! Mūsu mīļā un strādīgā apkopēja Iveta Jaunsproģe ir brīnumjauks un čakls cilvēks. Taču ikviens darbiņš veicas vēl labāk, ja talkā nāk  izdarīgi palīgi – kāds esi Tu. Esi tik mīļš, palīdzi viņai uzturēt spodru un tīru mūsu bērnudārzu! Viņas darba apjoms ir milzīgs, gaitenis vien ir ap 60.metru garš un to visā garumā sedz paklāji. Kur nu vēl seši bloki, kas katrs sastāv no vairākām regulāri tīrāmām telpām.
iRobotiņ! Mēs ļoti labi zinām, ko nozīmē brīvprātīgs darbs. Augt un attīstīties, būt vērstiem uz pozitīvām pārmaiņām – tas lielā mērā ir atkarīgs no pašu uzņēmības, gribasspēka un vēlmes to darīt. Mēs, pieaugušie, esam atbildīgi par vidi un apstākļiem kādos aug, attīstās, pilnveidojas un mācās mūsu atvases. Tas ir mūsu pienākums, nodrošināt saviem bērniem tīru, sakoptu, skaistu, košu, bezrūpīgu bērnību! Tas ir mūsu pienākums, izveidot stiprus pamatus un priekšstatus bērnu attīstības sākumposmā, lai tie mūsu bērnu nākotnei pavērtu plašas izaugsmes iespējas turpmākai dzīvei.
Mūsu „mājās” tevi pieskatīs bērnudārza vadītāja Vaira, bet labs palīgs un draugs tu būsi mūsu apkopējai - Ivetai.
Vēstuli Tev raksta piecu bērnu mamma un trīs mazbērnu ome – Raina
iRobotiņ! Ja Tev ir skumji, ja Tev ir bezgala grūti, nāc ar mums! Nāc cerēt vienu mazu, baltu cerībiņu, nāc ļauties sapņiem! Tie paceļ pāri ikdienas rutīnai un palīdz dzīvot! Es klusi čukstēšu zilajam cerību zirgam ausī un viņš - sadzirdēs! Zini- viņš auļos zilajās debesu tālēs un sameklēs Tevi, lai pastāstītu manus sapņus! Ja Tu viņu satiec, nebaidies, ej tam līdzi, viņš Tevi aizvedīs sapņu un cerību pasaulē! Es zinu – mēs satiksimies! Varbūt satiksimies krāsainos sapņos, kas pa pasauli klejo, meklējot prātus, kas brīnumiem tic...
Cerību un sapņu jau ir ļoti daudz, un tie nekad  nebeigsies!
Tici? Mēs – JĀ!
Uz satikšanos, Ezerē!

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #11 on: Jūnijs 13, 2011, 20:51:18 »
Devītā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Ogres Ģimenes atbalsta dienas centrā Brīvprātīgais iRobots iegūtu vārdu Čaklītis un ne tikai pats iepriecinātu bērnus, jauniešus un centra darbiniekus, bet arī viņi iepriecinātu iRobotu.

Seko vēstule:

Labdien, Robotiņ "Čaklīti”!
Mēs no Ogres Ģimenes atbalsta dienas centra sūtam tev mīļus sveicienus, jo arī mums tu ļoti noderētu. Mēs atrodamies divos centros Meža prospekts 9, audzinātāja Dzintra un Grīvas prospekts 4a, audzinātāja Skaidrīte, kuras ir ar mieru pieskatīt tevi, robotiņ, Čaklīti! Mūsu centriņi ir lieli, katris pa 100 kvadrātmetriem. Mēs bērni un jaunieši ļoti mīlam šos centriņus un katru mēnesi  apmēram 800 reizes apmeklējam vecumā no 5-18 gadiem. Mēs jauki pavadām laiku ar audzinātājām, iemācamies  jaukas lietiņas ar ko varam iepriecināt ne tikai paši sevi, bet arī savus tuviniekus. Ja mums laimēsies, tad mēs arī tevi Čaklīti iepriecināsim! Mēs būsim laimīgi tevi redzēt, jo mēs - bērni esam daudz un telpas pienēsājam ar smiltīm un netīrumiem. Audzinātājas bieži skraida ar slotām saslaukot telpas, bet ja tu būsi Čaklīti, tad audzinātājas vairāk uzmanības veltīs bērniem, un mums centriņā būs jauns draugs robotiņš Čaklītis, kas rūpēsies par mums, un mums tas tā patiktu!!!
Bērniem un jauniešiem pievienojos arī es vadītāja Gunda
Labu dienu jums vēlot- UZREDZĒŠANOS!

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #12 on: Jūnijs 13, 2011, 21:13:49 »
Desmitā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Brīvprātīgais iRobots ir gaidīts Celmenē, Kubulu pagastā, Balvu novadā, Pansionātā "Balvi" Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē, kurā mīt 169 I un II grupas invalīdi un pensijas gadu cilvēki.

Seko vēstule:

Brīvprātīgais iRobots ir gaidīts Celmenē, Kubulu pagastā, Balvu novadā, Pansionātā "Balvi" Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē, kurā mīt I un II grupas invalīdi un pensijas gadu cilvēki. Kopā mums ir 169 iemītnieki, bet varam uzņemt 250, kā arī ir istabas sociāli mazaizsargātām personām uz 30 vietām. Pansionāta kopējā platība ir 6203,5 m2. Tā kā mums ir ļoti liela platība un ir daudz istabiņu un koridoru, bet darbinieku skaits ir neliels, tad iRobots būtu ļoti liels palīgs apkopējai, kā arī veicinātu, īpaši guļošo, iemītnieku rehabilitāciju, izraisot interesi par šādu neredzētu "brīnumpalīgu". Par tehniskajiem līdzekļiem mūsu iestādē atbild Saimnieciskās daļas vadītājs, bet pašreiz viņš ir atvaļinājumā, tāpēc būšu tik droša un uzņemšos labprāt atbildību pati.
Jana

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #13 on: Jūnijs 13, 2011, 21:15:42 »
Vienpadsmitā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Brīvprātīgo iRobotu gaida draugi Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupiņās,  kur bērni pavada visu nedēļu, mācoties sadzirdēt un sazināties ar apkārtējo pasauli.

Seko vēstule:


Sveiks, draudziņ iRobot!

Gribam aicināt Tevi viesos uz Valmieru, uz senu sarkanu trīsstāvu ķieģeļu namu Leona Paegles ielā 20. Šeit atrodas Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra divas pirmsskolas izglītības grupiņas, kuras šobrīd apmeklē 16 bērniņi ar dzirdes traucējumiem no visas Latvijas  vecumā no 3 līdz 7 gadiem.
Šo māju pēc remonta sākām apdzīvot tikai pagājušajā rudenī. Telpas ir ļoti jaukas, mājīgas, tādēļ Tev pie mums noteikti patiks. Katrai grupiņai ir sava rotaļu un mācību telpa, guļamistaba, ģērbtuve un sanitārais mezgls, ēdienu sadales telpa, 3.stāvā atrodas individuālie dzirdes uztveres un valodas attīstības kabineti. Visas ēkas kvadratūra ir aptuveni 500 m2, kas katru dienu jātīra un jāmazgā. Grīdas segums ir linolejs, flīzes un lamināts.
 Ja Tu atbrauktu padzīvot pie mums, mēs visi būtu ļoti priecīgi, jo tad auklītēm paliktu vairāk laika samīļot katru bērnu, kopā ar viņiem spēlēties, lasīt pasakas un radīt patiesu mājas atmosfēru. Mūsu bērni šeit pavada visu nedēļu, mācoties sadzirdēt un sazināties ar apkārtējo pasauli, tāpēc bērnudārza audzinātājas un auklītes katru dienu un nakti esot kopā ar bērniem, cenšas kaut mazliet aizstāt vecākus, kuru mīļums ļoti pietrūkst mazajiem.
Mūsu skaistās mājas 2. stāvā atrodas internāts un sociālo prasmju attīstīšanas telpa vidusskolēniem. Savās istabiņās viņi kārtību uztur paši, bet koplietošanas telpu tīrīšanā Tu arī varētu būt neaizvietojams palīgs.
    Mēs visi būsim Tavi draugi, bet galveno atbildību par Tevi uzņemsies vecākās grupas auklīte Gita. Piezvani viņai pa tālruni 20xxxxxx.
Šo vēstuli Tev raksta Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra vecākās  pirmsskolas grupas skolotāja Dace. Ar nepacietību gaidīšu Tavu zvanu uz tālruņa numuru 26xxxxxx vai vēstuli uz e-pastu. Pielikumā pievienojam dažas mūsu telpu fotogrāfijas.

Dace Valmierā
2011.gada13.jūnijā.

P.S. Mēs patiešām gribētu ar Tevi tuvāk iepazīties. Ja Tu izlemsi, ka Tava palīdzība vairāk vajadzīga citiem, tad varbūt kādreiz rudenī Tev atliktu laika paciemoties pie mums un parādīt visas savas prasmes. Tādā gadījumā zvani mūsu skolas saimniecei Gunitai uz tālruņa numuru 29xxxxxx vai raksti vēstulīti uz e-pastu.

brivpratigais

  • Administrators
  • Aktīvs Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 64
  • Karma: +2/-2
Re: Brīvprātīgā iRobota Konkurss - Jūnijs 2011
« Reply #14 on: Jūnijs 14, 2011, 19:17:39 »
Divpadsmitā vēstule, ko saņēma Brīvprātīgais iRobots.

Talsos, kur aug 10-gadīgi trīnīši un 3-gadīgi dvīnīši, iRobots, ir ļoti nepieciešams palīgs visai ģimenei.

Seko vēstule:

Talsos, kur aug 10-gadīgi trīnīši un 3-gadīgi dvīnīši, Tu, irobot, būtu ļoti nepieciešams. Mēs dzīvojam 2-stāvu mājā un māmiņas pienākumiem nav gala, rūpējoties, lai mums visiem būtu ērti un labi šeit dzīvot. Arī vecais putekļu sūcējs jau sen vairs nekalpo kā nākas un to stundu, kuru māmiņa pavada sūknējot putekļus, viņa varētu pavadīt kopā ar bērniem. Mūsu mājā dzīvo arī 3 kaķi, un ar viņu spalvām, īpaši pavasarī, ir pilni paklāji.
Par Tevi, irobot, rūpētos mūsu mamma - Marika. Un ja reiz viņa tiek galā ar mums, Tev nekas cits neatliks, kā uzticēties viņai un viņas rūpēm par Tevi. Mammai vari piezvanīt...
Vēstuli rakstam Tev mēs - tētis Jānis un trīnīši Pēteris, Dārta un Elizabete.
Uz tikšanos!