Reģistrēto iRobot.LV lietotāju forums — MansRobots.LV
Maijs 27, 2020, 12:24:42 *
Labdien! Reģistrētie lietotāji forumā ienāk ievadot savu lietotājvārdu šeit, vai iRobot.lv lapā.
Lietotājvārds un Parole:

Vēl neesat reģistrējušies?
Ziņas: Mūsu aktualitātes varat uzzināt arī Twitter.com/MansRobots
 
   Sarunas   Palīdzība Login Register  
Lapa: [1]
  Printēt  
Autors Temats: Šķēršļi  (Lasīts 10640 reizes)
Roombins
Dalībnieks
*

Karma: +0/-0
Raksti: 18« : Maijs 05, 2010, 16:23:56 »

Cik liels ir šķērslis pār kuru robotiņš var tikt pāri?
« Pēdējais Laboja: Jūlijs 12, 2010, 11:54:20 no draugs » Logged
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #1 : Maijs 05, 2010, 16:27:48 »

iRobots normāli pārvar šķēršļus līdz ~1cm, bet ir redzēti arī gadījumi kad robots pārvar arī 1.5 cm un augstāk  Smiley
Ja ir kāds augstāks slieksnis un liela vēlēšanās lai iRobots tam tiek pāri - var mainīt sliekšņa formu. Ja slieksnis ir ar slīpu uzbrauktuvi, robots tam tiek pāri arī krietni lielākos augstumos.
« Pēdējais Laboja: Septembris 21, 2010, 23:06:51 no draugs » Logged

w
Dainis555
Dalībnieks
*

Karma: +0/-0
Raksti: 2


« Atbildēt #2 : Februāris 19, 2012, 14:03:20 »

SVEIKI! Man ir Roomba555. Tam ir problēma ar tumšu sekcijas kāju atpazīšanu- triecas iekšā no visa spēka. Ja ap kāju aptin kaut ko gaišāku- kaut vai papīra lapiņu-robots piebremzē kā tam būtu jānotiek. Kāpēc tas tā notiek, un vai te kaut ko var labot?  Shocked Shocked
Logged
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #3 : Februāris 19, 2012, 15:36:11 »

Cik plata ir sekcijas kāja? Ja apmēram 5 cm vai šaurāka, tad situācija ir normāla.

iRobotam ir 2 bremzēšanās līmeņi:

Pirmais līmenis: Kustības salēnināšanās sajūtot lielāku šķērsli pa gabalu - ar infrasarkanajiem sensoriem ~10 cm attālumā. Šie ir vairāk domāti komfortam - lai samazinātu skaņu, kas rodas saskaroties robotam ar šķērsli. Tie ir 6 sensori, kas iebūvēti priekšā, bamperī un var sajust škēršļus, kas ir vismaz ~5 cm plati un vismaz robota augstumā. Sajūtamais platums var mainīties atkarībā no šķēršļa atstarošanās īpašībām. Ir virsmas, kas vairāk absorbē sensora raidītos starus un tad robots atpakaļ saņem mazāk intensīvu signālu un pie noteikta līmeņa (atbilstoši sensora kalibrācijai), sensors jau uzskata, ka signāls atpakaļ nav saņemts un tātad ceļš ir brīvs. No normālas atšķirīga uzvedība var parādīties gan ja šķērslis ir ļoti labs spogulis, gan arī ja tas ir krietni tumšs un no tāda materiāla, kas stipri absorbē raidīto staru. Bet pie parastiem šķēršļiem vismaz ~5 cm platumā, robots pamana un sāk bremzēt jau pirms pieskaršanās. Tievas mēbeļu kājas ir par šauru un tāpēc robotam ir otrs bremzēšanās veids - saskaroties;

Otrais līmenis: Apstāšanās un virziena maiņa, saskaroties ar šķērsli. Bamperim ir vairāku milimetru brīvgājiens un saskaroties ar jebkuru šķērsli, robots to sajūt ar kontakta sensoriem (kontrole notiek 67 reizes sekundē) un momentā maina virzienu. Protams robota "masai" ir neliela inerce, bet to pamatā kompensē bampera brīvgājiens - vieglais bamperis atsitās pret šķērsli un nostrādā sensors, bet kamēr sienu sasniedz robots, tas jau ir apstājies un maina virzienu.

Kāpēc sensori nesajūt pilnīgi visus šķēršļus arī tādus, kas ir pavisam šauri (krēslu kājas u.c.)?
Robotā ir desmitiem sensoru un to uzdevums ir ļaut robotam sajust apkārtējo vidi pietiekami labā līmenī. Ja izvēlēsimies vislabākos industriālos sensorus (tādi sensori maksā vairāk par simts LVL gabalā), tad robota pašizmaksa būs daudzi tūkstoš Latu un diez vai kāds robota lietotājs vēlēsies apmaksāt to, lai robots telpu sajustu visaugstākajā zinātnes sasniegumu līmenī. Tāpēc tiek izvēlēti tie sensori, kas nevajadzīgi nesadārdzina robota cenu, bet kuri ir pietiekoši robota pamatuzdevuma veikšanai.

Ja šis robota darbības skaidrojums nesniedz pilnīgu atbildi uz to, ko novērojat ar savu robotu, sazinieties, lūdzu, ar iRobot servisa centru Rīgā, lai precizētu apstākļus.
Logged

w
SandisIlze
Dalībnieks
*

Karma: +0/-0
Raksti: 1


« Atbildēt #4 : Aprīlis 09, 2017, 17:03:44 »

Labdien. Interesē, kāpēc 616 robots netīra paklāju ar reljefu, respektīvi paklājam ir līnijas ar padziļinājumu. Robots it kā tīra, bet kaut kādos brīžos izslēdzas. Kāpēc tā? p.s. paklājs ir vairāk cietais nekā mīkstais.
Paldies.
Logged
Maarcis23
Dalībnieks
*

Karma: +1/-0
Raksti: 12


« Atbildēt #5 : Jūnijs 08, 2019, 12:27:57 »

Robotam minētā virsma var šķist kā uzbraukšana uz kāpnēm, kur tā programma pēc algoritam izrēķina, ka tas var nokrist. Tas pats arī notiks, ja Jums būs melns paklājs. Robots uzbraucot izslēgsies.

Kad mājās ir irobots, tad reizēm ir jāpielāgo arī dzīvojamā telpa tam.
Logged
Lapa: [1]
  Printēt  
 
Pārlēkt uz:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!