Reģistrēto iRobot.LV lietotāju forums — MansRobots.LV
Janvāris 21, 2020, 08:35:11 *
Labdien! Reģistrētie lietotāji forumā ienāk ievadot savu lietotājvārdu šeit, vai iRobot.lv lapā.
Lietotājvārds un Parole:

Vēl neesat reģistrējušies?
Ziņas: Mūsu aktualitātes varat uzzināt arī Twitter.com/MansRobots
 
   Sarunas   Palīdzība Login Register  
Lapa: [1]
  Printēt  
Autors Temats: Robotu Orientēšanās sacensības  (Lasīts 6368 reizes)
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« : Oktobris 30, 2010, 13:44:52 »

Robotiem bez Sumo cīņām ir arī orientēšanās sacensības un profesionāļi tās sauc tādā jocīgā vārdā - "Micromouse" sacensības. Robots tiek ielikts nezināmā labirintā un ir jāatrod labirintā paslēpta vieta (raidītājs).

Līdzīgi kā Robotu Sumo sacensībās, šie roboti netiek nekādi vadīti - visu gudrību cilvēks robotā saliek pirms sacensībām (nezinot kāds tieši labirints būs jāiziet) un robotam bez cilvēka palīdzības labirintā ir jāatrod ātrākais ceļš uz mērķi.

Šiem robotiem tiek doti iesildīšanās braucieni, kad tie pēta labirintu un meklē ātrāko ceļu. Kad ātrākais ceļš ir atrasts, robots jau to cenšas izbraukt uz laiku, kur ļoti svarīgi ir arī robota dinamiskie parametri - lai tas "ierakstās" līkumos.

Kā tas izskatās dzīvē? Šis video nav no Latvijas, bet ir ļoti interesants. Pirms pāris dienām Japānā, Chubu reģionālajās sacensībās "EggTorte" komanda sasniedza iespējams ātrāko rezultātu pasaulē - nedaudz zem 5 sekundēm. Ja paliek garlaicīgi skatīties kā robots iesildīšanās braucienos meklē īsāko ceļu, varat uzreiz pārtīt filmu uz 4:40.


Latvijā šāda robotu sacensību disciplīna arī jau ir ieviesta un jācer ka drīz varēsim rādīt tik pat veiklus un gudrus robotus. Ko teiksiet, Latvijas inženieri, studenti un skolēni? Papētiet http://www.balticrobotsumo.org , http://www.robotika.lv, http://www.robotikasklubs.lv , tur var atrast informāciju gan kā būvēt, gan ko būvēt. Baltijas valstīs ir daudz atsaucīgu robotikas entuziastu, kas palīdzēs uzsākt robotu būvi, tiek organizēti arī semināri.

Varbūt pēc gadiem Latvija būs robotu ražošanas lielvalsts? Viss ir mūsu rokās. Nu gandrīz viss Smiley
« Pēdējais Laboja: Oktobris 30, 2010, 22:23:39 no draugs » Logged

w
Lapa: [1]
  Printēt  
 
Pārlēkt uz:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!