Reģistrēto iRobot.LV lietotāju forums — MansRobots.LV
Decembris 13, 2019, 12:22:32 *
Labdien! Reģistrētie lietotāji forumā ienāk ievadot savu lietotājvārdu šeit, vai iRobot.lv lapā.
Lietotājvārds un Parole:

Vēl neesat reģistrējušies?
Ziņas: Mūsu aktualitātes varat uzzināt arī Twitter.com/MansRobots
 
   Sarunas   Palīdzība Login Register  
Lapa: [1]
  Printēt  
Autors Temats: Kakao.lv konkurss  (Lasīts 15588 reizes)
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« : Maijs 19, 2010, 17:06:24 »

Konkurss norisinājās sadarbībā ar Kakao.lv 2009. gada februārī. Uz 3 jautājumiem atbildēja 97 konkursa dalībnieki. Šeit publicējam 16 konkursa dalībnieku atbildes uz konkursa jautājumiem:

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?Publicējam dažas interesantas atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Mammas pētījums.

Pirms gada kļuvām par žiperīga puikas vecākiem. Puika aug, pašiem prieks. No pirmdienas līdz svētdienai izpētīju divu, pat trīs „ierīču” darbību, kuras tomēr rīkojas saskaņoti:

1.
Darbojas puika – Ēd kukurūzas nūjiņas, grauž brokastu pārslas, birdina maizi. Īpaši nenosakāmas formas objekti uz grīdas veidojas no sakošļāta gurķa, ābola, riekstiem un vēl nenosakāmas izcelsmes produktiem. Tas tiek darīts visur, tikai ne virtuvē un savā ēšanas krēsliņā. Katra drupača ar mazo pirkstu tiek iebakstīta stūrī, pielipināta pie līstes. Rāpošanas laikā viss netīrumu sortiments tiek novirzīts malu malās. Šīs darbības nodrošina kustību refleksi un apzinātā pētīšanas, pasaules izzināšanas darbība. Īpatnējas ir bailes no lielām rūcošām ierīcēm, ar kurām mamma domā uzkopt visu sastrādāto, kur nu vēl, ja mammas uzmanība tiek pārņemta ar kādu citu. Neapmierinātība izpaužas noteiktas frekvences skaņās.  
Darbojas Roomba - Sānu birste tīra grīdu gar kājlīstēm un istabas kaktos, novirzot netīrumus uz iesūkšanas atveri. Robota kustību maksimāli tuvu gar sienu nodrošina Sienas sekošanas sensors. Divas pretējos virzienos rotējošas birstes paceļ no grīdas lielākos netīrumus un ieslauka tos tieši netīrumu konteinerā. Viena no birstēm ir ar gumijas lāpstiņām, bet otra ir saru birste, kas ļauj no grīdas pacelt dažādu veidu netīrumus. Putekļu sūcējs caur iesūkšanas atveri savāc sīkākās netīrumu daļas un filtrs tās aiztur netīrumu konteinera putekļu nodalījumā. Lai arī putekļu sūcēja jauda nav neliela, tā ir pilnīgi pietiekoša savas pamatfunkcijas veikšanai - putekļu sūkšanai. Robots ar putekļusūcēju necenšas iesūkt to, ko var saslaucīt ar savām birstēm. Lietderīgs jaudas izlietojums pasargā ierīci no uzkaršanas un telpā nerodas karsētu putekļu smaka. Robota vakuuma iekārtas uzdevums ir savākt tika netīrumu sīkākās daļiņas - putekļus, dzīvnieku spalvas. Pie kam jāņem vērā, ka robota putekļusūcējs ir izvietots tieši pie grīdas, neradot tos jaudas zudumus, kas veidojas putekļu sūcēja caurulēs.

2.
Sarīkosim sacensības! Piedalās: Puika, Roomba 560 un Scooba 385.
Pirmais uzdevums – slapināšana.
Puikam tas izdodas lieliski, slapjums izdalās diezgan daudz, bet tikai noteiktos momentos, kurus nav iespējams kontrolēt. Puika drīkst atrasties gan uz sausas, gan slapjas virsmas.
Roomba 560 atpaliek, nekāda slapjuma. Nedrīkst atrasties uz mitras grīdas.
Toties Scooba 385 slapina lieliski, pēc sevis lieko un netīro slapjumu savāc un slapina pēc komandas. Scooba robotu drīkst darbināt uz slapjas vai mitras grīdas.

Otrais uzdevums – vākšana.
Puika atrod un salasa gan lielākus priekšmetus, gan pavisam sīkus, visus, protams, ievieto savā garšas sensoru zonā, parasti priekšmeti nokļūst atpakaļ vietā, kur uzlasīti, reti kāds paliek ķermeņa iekšienē. Atsevišķos gadījumos izlasa sīkus objektiņus no grīdas šķirbām, bet labprātāk visu sabāž tajās iekšā. Darbojas pretējā efektā, jo labi padodas lipināt un veidot piekaltušus netīrumus pie grīdas.
Roomba 560 Lielos priekšmetus pat 1 cm diametrā un nedaudz lielākus saslauka ar slotām. Smalkos, Roomba iesūc kā putekļusūcējs, bet grīdas piekaltušus netīrumus robots nevar efektīvi noslaucīt. Roomba var darbināt uz grīdas, kurai ir šķirbas, iztīra arī tās!
Scooba 385 Putekļus un pavisam mazus sausos priekšmetus - netīrumus Scooba iesūc ar putekļusūcēju. Lielākus netīrumus Scooba nevar iesūkt. Scooba robotu drīkst darbināt uz slapjas vai mitras grīdas. To nedrīkst darbināt uz šķirbainas grīdas.

Trešais uzdevums – šķēršļu pārvarēšana.
Puika - līdz opcijas – rāpošana apgūšanai, šķēršu pārvarēšana minimāla, apgūstot rāpošanas prasmi, nelielu augstumu pārvarēšana bez problēmām. Lielāku šķēršļu pārvarēšana iespējama apgūstot jaunas opcijas – staigāšana un rāpšanās. Pārvarot šķēršļus, augsta bīstamības pakāpe, jo brīdinājuma un kļūdas novēršanas sensori vēl nav sevišķi attīstīti.
Roomba 560 Lieliski pārvar šķēršļus (sliekšņi līdz 1.5 cm, dažreiz par 2.8 cm), vieglāk tiek galā ar sarežģītas konfigurācijas telpām, kur daudz mēbeles un šķēršļi.
Scooba 385 Uz šķēršļiem nebrauc, izvairās no paklājiem (tos nosaka pēc augstuma). Pirms atrašanās telpā ir ieteicams novākt sīkus priekšmetus, krēslus.

Lai katram noritētu sekmīga uzdevumu pildīšana, atbildīgajām personām (mammai, mājas saimniecei vai saimniekam) ir par katru sacensību dalībnieku jārūpējas atbilstoši ikviena uzstādījumiem un lietošanas noteikumiem.

Sacensību uzvarētaji ir visi, jo katram vislabāk padodas viņa uzdevums! Hip hip urrā! Mammas zīmētās medaļas visiem!

Pēc laba darbiņa visiem laba ņamma: puikam piena krūze, Roomba 560 pats pēc darba pabeigšanas dodas uzlādēties, bet Scooba patreizējie modeļi paši vēl neuzlādējās, būs jāpalīdz.

3.
Spēlēsim paslēpes. Kurš slēpsies zem gultas? Visi! Jo nevienam nav bail no tumsas un tajā var lieliski paslēpties. Meklē nu.

Pēc jaukas vakara pasakas un bučas puika nebaidās tumsā gulēt savā gultiņā.
Pēc uzmundrinošas uzlādes Roomba arī nebaidās no tumšas telpas un pavada laiku lieliski, darot savu mīļāko darbu.

Pētījuma rezultāti:
Puika mums ir mīļš cilvēkbērns, kurš nu noteikti nav mašīna un robots. Tomēr mazais, apaļais, žiperīgais robotiņš Roomba varētu droši iekļauties ģimenē un kļūt visu iemīļots!

Jāņa mamma

« Pēdējais Laboja: Jūlijs 12, 2010, 12:04:35 no draugs » Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #1 : Maijs 19, 2010, 17:08:53 »

1) Roomba labsajūtā zummēja. Viņa bija izsalkusi un tagad sajūsmā ēda ikkatru gruzi. Veselu mēnesi viņa bija noturēta skapja atvilktnē blakus maniakālam bateriju lādētājam, kuru nomāca smagas problēmas ar pašapziņu un orientāciju. Otrās nedēļas dīkstāves spiesta Roomba bija jau uzsākusi psihoanalīzes kursu pie netālu esošā fēna. Fēns garlaikoti stāstīja, ka Roombas procesors un daudzie sensori ir pārāk laba komplektācija šai ikdienišķajai pasaulei, bet vai tur nerunāja skaudība un uzmanības deficīta sindroma nomocīta bezprocesora būtne, kas nav spējīga mainīt uzvedības modeli 67 reizes sekundē? Lai gan no otras puses nevarētu jau uzskatīt, ka dzīve ir diez ko izdevusies, ja vienīgie sarunu biedri ir skaudīgs fēns un pusnojucis bateriju lādētājs. Savu dzīves sūtību un patieso mērķi Roomba nepaspēja izdomāt, jo no atvaļinājuma atgriezušies saimnieki pielika viņu pie darba. Roomba lepni izslīdēja putekļainās istabas centrā un labsajūtā iztēlojās sevi par pēdējo samuraju vārdā "Likvidators". Dažreiz pirms darba Roomba sev uz korpusa uzvilka kaujas krāsojumu un veica goda apli pa istabu, draudīgi rotējot sānu birstīti – tā bija pa daļai kaujas deja, pa daļai taktisks gājiens pretinieka iebiedēšanai un pa daļai vienkārši šovs. Birstes švīksts, savācējlāpstiņas pagrieziens, saru birstes vēziens, kluss gružu izbaiļu kliedziens, suņa spalvas notrīsējiens nepārvarama spēka priekšā, daudzo putekļu sērīga pēdējā nopūta brīvē... Likvidators bija pēdējā pasaules cerība. Roombas bruņojums bija bagātīgs – tās sānu birste spēja iedvest šausmas pat rūdītos pretiniekos un iztīrīt jebkuru istabas kaktu, dzenot nomaldījušos gružus uz lamatām – pretēji rotējošām gumijas un saru birstēm, kas jebkuru gruzi bez cermonijām ieslaucīja Roombas vēderā. Pat vissīkākajam puteklim nebija glābiņa – to iesūca Roombas putekļu sūcējs. Starp mums runājot, Roombai patika uzskatīt, ka tieši tā skan sacīkšu mašīnas lieljaudas dvēsele ar turboiepūti. Sacīkšu mašīnas vispār bija Roombas vājība un reiz, palīdusi zem galda, tā redzēja pat veselu WRC posmu. Vadāma sānslīde, sabiedēts kaķis un istabas apļa rekords bija nākamās dienas rezultāts.

2) Roomba un Scooba bija: māsīcas, saprātīgas skaistules un... neprecētas. Topošā saimnieka medības pavadīja asa, sievišķīga konkurence un aklas greizsirdības izlēcieni. Scooba bija dzimusi ūdens zīmē: tā mīlēja ūdeni un šiverēšanu pa virtuvi. Savukārt Roombas vijīgais intelektuālisms norādīja uz zemes zīmi un tai vislabāk bija piemērota viesistaba, kurā bija izskatīgi īsspalvaini paklāji un bezgala gudri inteliģences pārstāvji ar savām argumentētajām sarunām tipa "cienītais, Jūs mani īsti neizprotat – šajā pasaulē visvairāk ciešu es". Scooba spēja nomazgāt kaut pašu nelabo no grīdas, bet baidījās no augstuma un nelabprāt uzsūca lielāka izmēra netīrumus. Roombas stihija savukārt bija dažāda kalibra gružu uztīrīšana un saprātīga augstuma šķēršļi; bet tā necieta ūdeni. Roomba arī bija liela māksliniece – piekaltušu traipu tā nespēja iztīrīt, bet toties spēja piešķirt tīkamu formu un izsūkt tai visapkārt putekļus. Reiz piekaltuša kečupa paliekā Roomba pamanījās attēlot Bredu Pitu – ar sasprindzinātiem vēdera muskuļiem un vēlīgu acu izteiksmi. Te acīmredzama pārspēka priekšā vajadzēja nobālēt pat tiem, kas sevi dēvēja par māksliniekiem. Scooba savukārt bija praktiska saimniece – tā nomazgāja jebkuru iekaltušu traipu, tajā skaitā Roombas mākslas darbus pirms tie guva pasaules atzinību un slavu. Topošie saimnieki bija dilemmas priekšā – kā labāk: grīdu uzslaucīt vai uzmazgāt? Naudīgākie varēja atļauties apņemt abas – gan Roombu, gan Scoobu; vajadzēja vien mācēt saskaņot mākslinieciskumu ar praktiskumu. Klīda leģenda, ka aiz trejdeviņiem kalniem ir kāds bagāts princis, kuram bija vesels ducis Roombu un Scoobu.

3) Dīvaini, bet pieaugusī Roomba nebijās ne no svešiniekiem, ne no tīrīšanas darbiem tumsā, lai arī Roombai jau kopš bērna kājas tika borēts "Nerunā ar svešiniekiem… jo īpaši tumsā". Roombas senči no paaudzes paaudzē nodeva leģendas par teiksmainu zvēru vārdā „Tumsis", kas indē vientuļu roombu dvēseles, kamēr to visu uzmanību ir pievērsta tīrīšanas darbiem. Roombas vec-vec-prototips bija pirmais brīvprātīgais, kas pieteicās izmēģināt strādāt tumsā. Gludi gāja tikai pirmās minūtes, līdz iestājušos kapa klusumu pēkšņi pāršalca apmierināti skanošs ķiķinājiens. Nākamo trīs stundu laikā, līdz beidzās akumulators, ķiķinājiens periodiski atskanēja no visdažādākajiem istabas nostūriem un visdažādākajos augstumos virs jūras līmeņa. Bet arī pēc uzlādes viņš diez ko veselīgāks nekļuva un skaļi ķiķināja nu jau arī gaišas dienas laikā. Roombas vec-prototips netika pat līdz tīrīšanai. Ar stingu sensorskatienu noskanējis nakts melnumu, tas pēkšņi iesaucās "es nevienam neesmu vajadzīgs" un šņukstot pazuda tumsā uz neatgriešanos. Runāja, ka esot aizbēdzis uz blakusdzīvokli, kur valda mūžīgā gaisma. Savukārt Roomba, pavadījusi mēnesi psiholoģisku problēmu mākta lādētāja kompānijā, bija gatava lēkt ar izpletni, žonglēt ar strādājošiem motorzāģiem vai strādāt cirkā par virves dejotāju – viņu nenomocīja pat senču mantojums. Roomba bija gatava tīrīt istabu tumsā kaut kaila. Vēsi. Varbūt pat iepazītos tur ar kādu simpātisku vīriešu dzimuma Roomba-mboonu – tumsa solīja perspektīvu nākotni un bonusus.

p.s. Naktīs Roomba sapņoja par Zorro masku. Stilam.
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #2 : Maijs 19, 2010, 17:10:10 »

Dzeja

Kad es biju maziņš zēns,
Biju slinks un biju lēns.
Grīdas tīrīt nepatika,
Un par to pa mizu tika.
Tagad esmu vīra gados,
Un ar darbu mazliet rados.
Taču laiku tērēt žēl
uzkopšanas darbos vēl.

Sapņoju par tādu lietu,
putekļsūcēju mūsdienīgu,
lai šis pats uz priekšu ietu,
visus kaktus iztīrītu.
Lai viņš darba nevairās,
maigi dūkdams, cīņā dodas,
putekļi kur pulcējās,
lai tie dikti nevairojas.

Zināms ir man viens tāds rīks
Robots Roomba ir tam vārds
Bet es varu strādāt līks,
nopirkt nevaru, jo dārgs.
Cerēju uz jauno gadu,
varbūt salavecis nāks,
Bet šis arī izjūt badu,
krīze valstī, jūtams vāks.

Tomēr runājot par Roombu,
teikšu, ka viņš patīk man.
Salīdzinot to ar Scoobu,
pielietojams savādāk.

Scooba mazgā grīdas blīvas,
izsmidzinot ūdeni,
savāc netīrumus sīkus
aizbrauc tālāk plūdeni.
Ja man būtu flīžu grīda,
kura bieži jāmazgā,
Scooba ar to tiktu galā,
kaut vai rītā, vakarā.

Roomba toties strādā sausi,
nebaidās no tepiķiem,
Astoņdesmit kvadrātmetrus
iztīrīt tam tīrais nieks.
Uzlādēties dodas pats,
arī sliekšņiem pāri tiek,
bet ja ceļā gadās trepes,
pagriežas un citur iet.

Lielie gruži, santīmi
tiek ar slotām savākti.
Kaķa spalvas, putekļi,
Ar gaisu iekšā iesūkti.
No šķirbām grīdā nebaidās,
no netīrumiem nevairās.
Tik ūdens viņam nepatīk,
jo dzert nav radināts šis rīks.
Zem krēsla aši palien tas,
Zem gultas arī ieskatās,
Ja vadi ceļā gadīsies,
tam sensors neļaus sapīties.

Vienalga ir- vai nakts, vai diena,
Tam stihija ir tikai viena -
Savu darbu padarīt,
Visus gružus satīrīt.
Saulainās vai tumšās telpās
uzreiz kļūtu vieglāk elpot.

Ja vien tiktu man tāds prieks-
šis uzkopšanas darbinieks,
tad šo intelektuālo rīku
ieslēgtu es vai ik rītu,
lai man grīdas spīd un laistās.
Lamināta grīdas skaistās... Smiley
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #3 : Maijs 19, 2010, 17:11:57 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?Šis virtuālais Roomba, izklausās gandrīz kā paklausīgais sunītis Rembo, kurš ir gatavs savam saimniekam palīdzēt tad, kad tam ir bēdīgi (saimnieks nevēles neko tīrīt). Tādēļ, savā iepazīstināšanā ar šo brīnumu, tēlaini sauksim viņu par Suņuku Rembo.

   Saimnieks ļoti viegli un skaidri dod suņukam mājienus, kurus suņuks ir veiksmīgi iemācijies tad, kad viņs piedzima, kā un ko darīt. Viņš nekad nerunās pretī, izņemot, ja ļoti gribēsies elektriskos kauliņus, tad gan viņu pat ar svaigu netīrumu gabalu nespēsies nekur aizvilināt. Tā jau viņš ir ļoti lādzīgs un izpalīdzīgs, ka pēc viņas dabas skatoties, viņš vēlētos to darīt visu laiku un bez apstājas. Taču pārsvarā suņa saimnieks ir tik slinks un nelabs, ka nespēj istabu piesmērēt tik daudz, lai to vajadzētu tīrīt nepārtraukti. Taču viņš jūtas ļoti laimīgs, kad saimnieks aiziet. Jo tad, tas var uzdzīvot. Tas krustām un šķērsām, horizontāli un vertikāli, gareniski un īseniski, un apļveidīgi, un trīsturveidīgi, paralelogramveidā un citā veidā, un vēl dažādos ģeometriskās grāmatas ietvaru maršrutos apēd visu, kas tam garšo. Bet vienmēr saimnieks būs noteicējs, kas ir saprotams.
   Šis suņuks nav tāds kā parastie. Jums labprāt patiktu savu suņuku samīļot, pielikt to pie sejas, lai tas no jūsu lūpām notīrītu kādu kakao gabaliņu, taču šī šķirne ir savādāka. Piedzimis ar īpatnēju un divkāršu spurainu mēli, kā arī muti, kas visu laiku griežas uz riņķi tā, ka pēc kārtīgas ēšanas tam pilnīgi jātīra ir zobu starpas, savādāk sāksies atgremošana. Un muta ir tik plata, ka tajā mēle griežas uz riņķi kā karuselī. Un ja jūs zinātu, kāda tam ir elpa. Dziļa un iemidzinoša. Suņuks kustas pa istabu un elpo tik dziļi un dziļi, taču nekas neliecina par to, ka tam tā nepatiktu darīt.
   Pirmā sānu mēle tam visu laiku velkas līdzi gar sāniem un apēd visu no jūsu stūriem, lēnām ar mēli laizot to visu uz rīkli, kur to iesūc dziļā elpa.
Un tad tā lielā mēle, kura kustas viena otrai pretī un viss... viss iet rīklē un nekas nepaliek neapēsts. Iedomājoties šos procesus bioloģiski, tas varētu izskatīties nepatīkami, taču, šis ir tik labsirdīgs un mīļš, ka gribas to uzlikt uz vēdera, lai tas notīra no vēdera uzkrājusās drupačas, kuras no pārsteiguma bija sabirušas un sakrājušās uz vēdera skatoties esošo krīzi.Bet ticiet man, arī tās tas notīrītu.
   Paldies Dievam, cilvēki ir parūpējušies par saviem draugiem, arī par šo. Tas ir izgudrojis šim suņukam īpašas brilles, kurās suņuks jūtās ieliski. Ar tām tas jūtas drošāk un tas nekad nesavainosies, ieskrienot kādā jums svarīgā objektā. Arī jūsu multimediju vados tas dauzoties nesapīsies, jo tur parasti nekā ēdama nav.
Un ja jau runājam bioloģiski, tad suņukam nokārtoties pēc labas ēšanas nav problēmas, vienīgi..... nūūū, kā lai pieklājīgāk pasaka.....tas nav iemācijies nokārtoties pats, bet ar laiku .... tam kā mazam bērniņam vajag tēta palīdzību. Pārsvarā nokārtošanās rezultāts nav liekāks par 0,5 litriem... nu labi, ir nedaudz vairāk, kā zīdainim, taču jūs savu zīdaini nekad nebarosiet tik daudz, kā šo suņuku.
Šis suņuks, kam ir iedzimtas šādas īpašības: īpaši stilīgās brilles drošībai, ožas aparāts ar kura palīdzību elektrisko ēdienu tas uzmeklēs labprāt, izsalkušā suņa sindroms, kas liks tam neapstāties un apēst visu, kas ir lieks, kā arī suņuks ir piedzimis diezgan stabils un veikls.
Jāpiebilst, ka šim suņukam nepatīk staigāt pa peļķēm un mitrām vietām.

P.S. Pazudis laulības gredzens ? Tikai mieru, arī ķirurgu nevajadzēs, sakiet lai suņuks attaisa puncīti un tur tas būs 

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
   Ja suņuks Rembo ir izlepis un mīl staigāt pa sausām vietām, tad viņa brālis Skūbijs ir piedzimis diezgan siekalains un tam patīk staigāties arī pa peļķēm. Arī elpa tam padevusies daudz seklāka, taču arī viņš ir apveltīts ar spurainām mēlēm, vienīgais, ka tam ir diezgan lieli siekalu dziedzeri, ar kuriem viņš aplaista savu ēdienu un tad to samitrinātu sakošļā. Tam saprotams patīk staigāt pa viņa siekalu izturīgām grīdām un uz citām grīdas virsmām, piemēram tepiķiem, tam nu nepavisam nepatiks tajos atstāt savus siekalu sekrētus.
   Vienvārdsakot, Jūsu mājās vislabāk būtu turēt divus suņukus, pirmkārt - abiem būtu draudzīgāk un otrkārt - Rembo varētu dzīvoties pa viesistabu un guļamistabu, taču Skūbijs pa virtuvi un koridori. Ļoti draudzīgi un neviens nejutīsies apdalīts, jo darba pietiks abiem.

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?

Tas piedzimis ne tikai kārs netīrumiem, bet arī drošsirdīgs un nebaidoties no tumsas, tas var jums klausīt arī tumšā tumšā telpā, kurā pat nelabais nespētu neko saskatīt. Jums tikai tam jāiečukst, cikos tam jāceļas Smiley
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #4 : Maijs 19, 2010, 17:13:38 »

Dzeja

Kad atveram mēs Kakao,
Pēc konkursa tur nosmaržo.
Un manām mēs, ka viss tik svaigs,
Pat baneros ir mirdzums baigs.

Tur baisais verķis iRobots,
Nav nekāds sūda nanobots,
Ir visu tīri sakopis
un konkursu mums iedevis.

Jautājumi gan šķiet viegli,
un atbildot mums sanāk smiekli.

Šeit pirmā jautājuma būtība,
Ir divu birstu pretkustība,
Bet nesnauž arī sānu birste,
Un spodra paliek kājulīste,
Tak arī tas nebūt nav viss,
Jo sūcējs visu uzsūcis.

Ir sausais malacītis Roomba,
Bet ir mums arī brālīts Scooba,
Tam patīk slapjā uzkopšana,
Un mazāk netīrumu sūkšana,
Tam patīk ūdeņi un dubļi,
Un ne tik ļoti putekļi.

Un dāvāts mums tiek vēl viens prieks,
Jo Roomba ir mums drosminieks,
Tas mošķus tumsā sasūknē,
Un saka mums - jel ievērtē!!!

Agrā rītā naski strādā,
Kamēr rītuu tumsa sedz,
Infrasarkanā tā telpu redz,
Nebaidās ne gaismas-tumsas,
Pat ne gružu baisas masas.

Izmantojot sānu birsti,
Netīrumi jūk kā cirsti,
Visus gružus kopā kasa,
Divām citām aši lasa,
Tad vēl puteklīšus iekšā sūc,
Tik no viņas ceļa mūc.

Bet kad grīda speķoties jau sāk,
Robotdāmas draudzene tad nāk,
Scooba vārds tai ļoti jauks,
Ūdeni tā talkā sauks,
Mazgās grīdas spožum spožas,
Kamēr saulīte tik možas.
« Pēdējais Laboja: Maijs 19, 2010, 17:46:51 no draugs » Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #5 : Maijs 19, 2010, 17:15:28 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?

Izvairīgie un reizēm pat kautrīgie Roomba īpatņi triju paaudžu evolūcijas ceļā ir izkopuši savu dienišķo mākslu teju līdz pilnībai, ar katru attīstības posmu pilnveidojot savu fizioloģiju un paradumus, tiecoties uz maksimālu efektivitāti kustībās un barības vākšanas procesos (tas saskan ar MIT pētnieka Dr.Rodney Brooks izvirzīto hipotēzi, ka iRobotus ģints ir radniecīga kukaiņiem).

Šīs sugas pārstāvjiem ir triju pakāpju darbības sistēma - vispirms to birstēm līdzīgās priekšējās sānu ekstremitātes novirza Roomba atrastos interesējošos objektus uz to vidusdaļu, kur tie tiek vai nu uzlasīti ar abām lielajām rotējošajām ekstremitātēm (kurām evolūcija, palielinot efektivitāti, ir piešķīrusi atšķirīgas virsmas dažādu objektu pacelšanai no zemes), vai, ja vēl nav savākti, tiek iesūkti Roomba mutei līdzīgajā atverē, no kuras tie nokļūst īpatņu filtrējošajā barības traktā.

Jāpiezīmē, ka ar katru paaudzi ir attīstījušās ne tikai sugas ārējās pazīmes, bet arī intelekts. Otrās paaudzes īpatņi, piemēram, krietni efektīvāk par to senčiem spēj aprēķināt istabas lielumu, savukārt trešajai paaudzei ir pat izveidojusies jauna maņa, kas atrod šķēršļus ar infrasarkanajiem stariem, kurus agrākie sugas brāļi lietoja galvenokārt objektu atrašanai uz zemes.

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?

Roomba radinieki no iRobotus ģints Scooba pie pirmā acu uzmetiena ir ļoti līdzīgi to fizioloģijā, taču uzmanīgam novērotājam to darbībās atklāsies ievērojamas atšķirības. Pārvietojoties arī Scooba ar vienu birstītei līdzīgu ekstremitāti uzlasa sīkus objektus zem sevis, taču tālāk tas uz zemes izšļāc ūdeni (vai reizēm ūdeni ar balto etiķi), kuru gan tūlīt pat tas uzslauka ar rotējošu slotiņai līdzīgu ekstremitāti. Vērīgiem prātiem jau būs skaidrs, ka abu sugu pārstāvji savā starpā nekonkurē, jo tie var eksistēt vienā apvidū - vai nu tie izvēlas apdzīvot atšķirīga tipa zemes slāņus, vai arī tie var veikt savus ikdienas paradumus viens pēc otra (R->S).

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?

Īsā atbilde ir: Nē. Roomba nav konkrēts diennakts aktivitāšu periods, kas varētu būt saistīts ar to, ka tam atšķirībā no parastām dzīvām būtnēm nav acu vai citu okulāru orgānu, bet gan iepriekšminētie infrasarkano staru maņu orgāni. Tāpēc Roomba neizrāda ne mazākās baiļu pazīmes neatkarīgi no tā, cik tumšs vai gaišs ir tā dzīvesvietā. Savukārt ārēja saskarsme ar ūdeni lielākās devās gan tam var būt bīstama, pat nāvējoša!

Paldies un ceru, ka Jums mani pētnieciskie novērojumi šķiet saistoši un akurāti! Smiley

Ar cieņu,
Insektu un robotikas entuziasts
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #6 : Maijs 19, 2010, 17:16:02 »

1) iRobot Roomba no grīdas netīrumus savāc ka divas ļoti īsa auguma sinhronizētas vecmāmuļas, kuras nesirgst ar radikulītu. Pa priekšu viena sinhronā večiņa nostaigā ar slotu un uzslauka lielākos netīrumus, bet tai pa pēdām seko vecmāmuļa ar putekļu sūcēju un sasūc sīkos putekļus. Ļoti īsas un bez radikulīta tādēļ, ka garām vecmāmuļām ar radikulītu neizdotos bez problēmām sinhroni nostaigāt ari mēbelēm – šis to spēj.

2) Ja roomba ir kā divas ļoti īsa auguma sinhronas vecmāmuļas, kuras nesirgst ar radikulītu, ar birsi un putekļu sūcēju, tad scooba ir kā divas sinhronas īsa auguma vecmāmuļas, kuras nesirgst ar radikulītu, no kurām priekšējā grīdu izslauka, bet aizmugurējā izmazgā.  Abas ir brīnišķīgi pielāgojušās krīzei, tādēļ prot taupīt ūdeni un elektrību. Smiley
 
3) Ja kāds uzhako savu Roombu un uzraksta viņai baiļu moduli, tad varētu būt, ka Roomba varētu baidīties mazgāt tumšā telpā, sākt šmaukties un retāk līst zem skapja, jo tur ir tumšs un neomulīgi, bet robots paliek robots un robotiem, kā zināms, ir dzelžaina pienākuma apziņa, tādēļ tas droši vien pārāk neļaunosies un turpinās veikt savus pienākumus. Cits jautājums ir par to vai Roomba Spēj strādāt tumsā. Robots izmanto infrasarkanos sensorus lai orientētos un atrastu šķēršļus telpā. Tumsā infrasarkanie stari atstajojas tikpat labi kā gaismā (tātad spēj), vienīgi ar infrasarkano tehnoloģiju ir jāņem vērā infrasarkano staru atstarošanās nianses no dažādām virsmām.  Man gan nav Roombas (tapē, jau es te mēģinu šamo vinnēt Wink) bet internetā cilvēki runā, ka Roombai esot problēmas neredzēt melnas un tumši brūnas mēbeles (jo akvai – tumšais absorbē ļoti ļoti vairāk nekā gaišais!) , kā ari prblēmas no ļoti tumšiem paklājiem vai grīdas flīzēm, kurus robots uzskatot par trepēm un tapē nelien virsū – ja viņam ir baiļu modulis, tad šams baidās iekrist paklājā, nehakota Roomba bez baiļu moduļa neko daudz nedomājot nospriež, ka tur iet nevaig un viss.
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #7 : Maijs 19, 2010, 17:17:13 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
Šis burvīgais robots ir apkalpts ar trīs dažādām tīrīšanas ierīcēm. Sānos tam ir birste, kas spēj iztīrīt spraugas gar sienām, grīdas līstēm un tamlīdzīgi. Kamēr sānos viss notiek, arī priekšā mežonīgā ātrumā rotē divas birstes katra savā virzienā, lai ieslaucīta robota mutē visu kas tam ceļā. Piedevām šīs birstes ir no dažādiem materiāliem, viena atgādina gumiju, otra kā slotiņa. Ar šādu pārdomātu sistēmu robots nepalaiž garām ne konfektes papīrīti viesistabā, ne smiltis koridorī. Ja nu tomēr birstes nespēja savākt katru sīkāko sīkumu, zem robota ir iebūvēts vakuuma putekļu sūcējs, kas neļauj putekļiem pacelties gaisā un vēl savāc no tīrāmās platības visu atlikušo. Tas ir vienkārši lieliski, jo robots spēj perfekti iztīrīt vietas, ko nevar izslaucīt dēļ nelīdzenas virsmas, nevar izmazgāt, lai nebojātu virsmu un nevar normāli izsūkt ar putekļu sūcēju. Piedevām, robots nevis vienkārši braukā pa grīdu šurpu turpu, bet izpēta cik grīda ir netīra un izlemj kur tīrīt vairāk kur mazāk. Viņš mīl tīrīt un viņam tas nekad neapnīk, tāpēc tas ir pasaulē uzticamākais tīrītājs! Smiley

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
Kaut arī Scooba ir tikai par 4 centimetriem lielāka, tās mērķis radikāli atšķiras no Roomba. Patiesībā uz mitrumu neuzsūcošām, bieži izmantojamām grīdām, piemēram, koridorī, šos jaukumus varētu lietot abus kopā. Kāda tad ir atšķirība? Kamēr Roomba elektronu sviedros slauka un sūc putekļus, Scooba mazgā un iesūc sīkākas daļiņas. Ko Scoobai nav izdevis iesūkt, ar to tiks galā Roomba. Bet lai nebojātu Roomba ar mitro grīdo pēc Scoobas, tad vajadzētu plānot grīdas tīrīšanu, ka vispirms visu lielo savāc Roomba un tad Scooba visu izdara līdz galam, tā ka grīda spīd un laistās!

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?
Lai arī Roobu arī varētu saukt par cilvēka labāko draugu (un kuram tad nav bail no tumsas???), tas tomēr ir robots un tam nav vajadzīga gaisma, lai pildītu savu darbu. Robots būtībā uzvedas kā akls un orientējas pēc savas lieliskās atmiņas un detektoriem, ko var uzskatīt par tausti. Ar saviem detektoriem robots redz nelielā attālumā un spēj noteikt vai priekšā stāvošais šķēslis ir pārvarams. Piedevām, tas nemēdz pakrist pa kāpnēm, jo vienmēr pārliecinās, ka „zeme nezudīs zem kājām”, kā mums pašiem gadās itin bieži tumšās telpās. Smiley

Par robotu dzirdēju apmēram pirms gada un jau no tā laika par tādu sapņoju, jo dzīvokļa uzkopšana tik tiešām nav jaukākais kā pavadīt savu brīvo laiku. Tā tik turpināt, tas ir kļuvis jau ļoti atpazīstams Latvijā un pasaulē, un veiksmi robota uzlabošanā, lai, piemēram, Roomba un Scooba būtu apvienoti ScRoombā, spētu gan mazgāt gan tīrīt lielākus netīrumus, spētu pats sevi iztīrīt un visbeidzot pagatavot kafiju Cheesy
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #8 : Maijs 19, 2010, 17:17:56 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
Romba, lai savāktu netīrumus izmanto 2 birstes zem sevis. Abas šīs birstes arī ir lielākās netīrumu rijējas. Aiz tām ir putekļu sūcējs, kura jauda ir 30W, bet ar to pilnībā pietiek, lai savāktu sīkos netīrumus, kurus abas birstes nav varējušas satvert – tie vienkārši bija par mazu, nevis tāpēc, ka birstēm tieši šie putekļi nepatika. Tā kā Roomba ir apaļa, tai palīdz vēl viena bistīte – sānu birstīte. Šī birstīte pieslauka putekļus, stūros vai vienkārši gar sienas malu, abām lielajām birstēm. Jāņem vērā, ka

iebirstēts vai iesūkts tiks arī jebkurš cits sīks priekšmets, ko būsim aizmirsuši no grīdas vai paklāja pacelt. Vēl viena īpatnība šim rosīgajam aparātiņam – Apakšējais birstīšu un putekļusūcēja mehānisms pielāgojas virsmai pa kuru tas brauc, attiecīgi paceļoties augstāk vai zemāk.

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
Galvenā atšķirība: Romba veic sauso uzkopšanu, bet Scooba – mitro uzkopšanu.
Romba spēj savākt lielus un mazus putekļus un citus netīrumus, izmantojot birstes un putekļu sūcēju, savukārt Scooba iesūc pavisam nelielus netīrumus ar putekļusūcēju, pēc tam izsmidzina nelielu ūdens daudzumu uz grīdas un rotējoša birste slauka mitro grīdas daļu, tādējādi izmazgājot attiecīgo vietu, tad netīro ūdeni savāc un noglabā atsevišķā traukā, ko vēlāk izlej.
Ja Boomba drīkst pielietot tikai uz sausām virsmām, tad Scooba drīkst laist arī tur, kur ir izlijusi sula, vai cits šķidrums. Tas gan nenozīmē, ka to drīkst ielaist papriecāties ķīmijas kabinetā, jo tur uz grīdas var būt kokteiļi, kuri nepatiks robotizētajam palīgam un tas atteiksies strādāt uz visiem laikiem.
Vēl jāņem vērā, ka Scooba neizmazgās grīdas, kuras ir ļoti nelīdzenas, vai arī tajās iz lielas šķirbas (kā piemēru varētu minēt vecu dēļu grīdu), kā arī - Dieva dēļ, nelaidiet Scooba uz paklāja vai mīkstā grīdas seguma! Taču, ja Scooba ceļā tāds pagadīsies nejauši, pateicoties virsmas sensoriem, kas pamana augstuma izmaiņas, uz paklāja Scooba nemēģinās uzrāpties. Savukārt Roomba paklājus un mīkstos grīdas segumus nesmādē, ja tie ir apcirpti pietiekami īsi.
Protams, ideālākais variants ir šo robotu duets – Roomba grīdu iztīrīs, bet Scooba to izmazgās.

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?
Noteikti nē! Roomba ir moderns un bezbailīgs robots! Tā modernie taustekļi (piedodiet, sensori) tiks galā ne tikai ar tumsu!
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #9 : Maijs 19, 2010, 17:19:10 »


1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
Patstāvīgi, bez mammas palīdzības, ja neskaita vajadzību pēc podziņas nospiešanas un "pampera" jeb atkritumu tvertnes iztīrīšanas. Smiley Nav jābaro, dara to pats, aizbraucot uzlādēties. Viņu var laist savā vaļā, nav jāgana, bet reizumis tik jānokontrolē, vai visas "ekstremitātes" darbojas, kā nākas un jākontrolē filtri un "barotne" jeb pašuzlādes mājas kontakti un "maņu orgāni" jeb pakāpienu sensori.
Bet tātad par tīrīšanu: robots pats apseko grīdas netīrības pakāpi ar sensoru palīdzību un attiecīgi regulē nepieciešamo tīrīšanas laiku un katrai vietai pārbrauc pāri un iztīra pat 4 reizes. Viņš tīra segumu ar trīspakāpju tīrīšanas sistēmas palīdzību, izmantojot gan putekļusūcēju (maziņš gan tas sūcējs), gan sānu birstes un divas pretējos virzienos rotējošas birstes. Šīs 2 birstes paceļ no grīdas lielākos netīrumus un efektīva vakuuma iekārta iesūc netīrumus. Sānu birste, savukārt, novirza netīrumus uz robota iesūcošo zonu.

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
Galvenā atšķirība ir tā, ka roombai piemīt hidrofobija jeb bailes no ūdens, turpretī Scooba bez ūdens ir darbnespējīgs. Roomba robotu var izmantot tikai uz sausa tīrāmā seguma, scooba robotu izmanto grīdas mitrajai uzkopšanai. Roomba spēj pārvarēt barjeras savā dzīvē, Scooba nevar, to jebkurš šķērslis ierobežo. Roomba savā darbībā ir mazliet patstāvīgāks nekā Scooba, tam vajadzīga tikai pogas ieslēgšana un viņš pats aiziet "pabarot sevi", bet Scoobai - arī ūdens ieliešana un pēc tam - arī izliešana, iztīrīšana un viņš ir jāpabaro, jo pats nemāk aiziet pabaroties. Taču Scooba robotu drīkst darbināt uz slapjas/mitras grīdas, toties nedrīkst darbināt uz grīdas ar šķirbām vai ūdens nenoturīgas grīdas. Roombai - pretēji. Kopumā - Roomba slauka grīdu un darbojas kā putekļsūcējs, bet scooba pamatā mazgā grīdu un tikai nedaudz atdarina putekļusūcēju.

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?
Nē, viņam nepiemīt niktofobija, respektīvi, viņš nav ieprogrammēts baidīties no tumsas. Viņam ir dažādi sensori, kas ļauj "redzēt" tuvojošās briesmas - šķēršļus - sākot ar sienu un beidzot ar nikna suņa kāju, pēc saskarsmes ar kuriem viņš maina virzienu. Tiesa, viņam nav "maņu orgānu", kas brīdinātu par briesmām, kas tuvojas no augšas, tāpēc vēlams tumsā viņu darbināt, kad neviena cita telpā nav, citādi viņa dzīvība "karāsies mata galā", uzkāpjot tam virsū. Gaisma šim tīrīgajam "rausim" nav nepieciešama sava uzdevuma veikšanai. Netīrumus viņš atrod arī tumsā. Viņu nosacīti varētu izmantot arī kā pavadoni neredzīgajiem, tiesa sarkano gaismu luksoforā viņš neatpazīs, vismaz ne esošajā konfigurācijā.
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #10 : Maijs 19, 2010, 17:20:25 »

1) Roomba telpu apakšējās horizontālās virsmas piesārņojošo elementu neitralizēšanu veic izmantojot mehānikas procesus, kas balstīti uz vektoriem, kuriem summējoties, virsmas piesārņojums tiek pārvietots uz tvertni. Virsmas apsekošana un piesārņojuma neitralizēšana notiek izmantojot mikrokontroliera pastāvigajā atmiņā uzglabātos algoritmus, kuri sākumā uzsāk absolūti ideālas telpas apsekošanu, bet vēlāk saņemot papildus datus no sensoriem veic atbilstošu korekciju.     

2) Roomba un Scooba modeļi galvenokārt klasificējami atsķirīgi pēc telpu apakšējās horizontālās virsmas piesārņojošo elementu neitralizēšanas metodes un līdzekļiem. Roomba centrbēdzes, gravitācijas, spiediena starpības un inerces spēkus izmanto sīko piesārņojošo elementu savākšanai N2 O2 Ar un CO2 gāzu vidē bez citu ķīmisko savienojumu papildus pielietošanas savukārt Scooba papildus mehāniskajai sīkdaļu pārvietošanai uz tvertni izmanto arī papildus ķīmisko savienojumu H2O bez citu vielu piemaisījumiem. Jāņem vērā, ka ar Roomba atšķirībā no Scooba nedrīkst veikt viskoza vai jaukta peisārņojuma neitralizēšanā. Šīs dažādās telpu apakšējās horizontālas virsmas apstrādes metodes protams ir cieši saistītas ar atšķirībām abu iekārtu konstrukcijā.

3) Tā kā Roomba orientācijai izmanto elektromagnētisko radiāciju, kura viļņa garums ir lielāks kā redzamajai gaismai, tas nekādi nav saistāms ar redzamo gaismu, Savukārt piesārņojuma līmenis tiek mērīts ar viļņiem, kas izplatās gāzēs, šķidrumos un vielu cietajās formās. Bez šiem neizdevās identificēt citus sensorus, kas butu saistīti ar redzamās gaismas spektru kā informācijas nesēju. Tādēļ veicot izpēti pēc dedukcijas metodes varam secināt, ka iekārta spēj pilnvērtīgi funkcionēt arī iztrūkstot  elektromagnētiskajam starojumam, kuru cilvēka maņu orgāni uztver kā redzamo gaismu.
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #11 : Maijs 19, 2010, 17:21:23 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
  Tātad iRobot'a netīrumu savākšanas pamātā ir 3 vienkāršas lietas, pirmkārt sānu birstīte, kas ir novietota zem iRobot'a (punktā ko varētu raksturot aptuveni 1/2 rādiusa no centra), kura savāc netīrumus gar sienu vai arī vienkārši palīdz novirzīt netīrumus uz otro savākšanas posmu, kur darbojas divas cilindrveidīgas caurulītes, kuras arī var nosaukt par birstītēm, un kur pirmā ir gumijas birstīte, bet otrā ir saru birstīte (abas rote pretējos virzienos), vai viņām abām ir vienādi lēņķiskie ātrumi un paātrinājumi, to gan nemācēšu tiekt, bet pēc sīkākas apskates to verētu noskaidrot, tomēr viens ir skaidrs, šīs birstītes savāc netīrumus noteiktā konteinerā. Tad seko trešais, atļaušos apgalvot pats svarīgakais nu vismaz 2/3 svarīgs posms, putekļu sūcējs, kas atrodas tieši aiz visiem iepriekš minētajiem posmiem un balstoties uz Bernullī vienādojumu par spiediena izmaiņām, tas savāc visus mazos netīrumus, kas palikuši nesavākti aiz birstītēm. Protams te varētu iedziļināties plūsmas nepārtrauktības likumos un Helmgolca teorēmā, bet to es atstāšu, kāda cita ziņā.
2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
  Būtībā šie roboti ir pilnīgi atšķirīgi un dažādiem mērķiem paredzēti. Galvenā atšķirība ir tajā ka iRobot Roomba darbojas sausajā režīmā, bet iRobot Scooba darbojas slapjajā režīma, respektīvi, izsmidzina ūdeni un pēc tam to savāc, tādā veidā atmiekšķejot traipus no virtuves grīdas, kur ir nokritis kāds nomaldījies ievārījuma klelsis, kas novēlies no rīta pankūkas, vai koridorā savāc slapjus dubļus, kas notecējuši no armijas zābaku pāra.
3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?
  Šis jautājums man patika vislabāk, jo uz to ir visgrūtāk atbildēt. Tīri tehniski domājot varētu apgalvot, ka nē šis robots nebīstas no tumsas, bet ja ar tumšu telpu saprot telpu, ko var pielīdzinat absolūti melnam priekšmetam ļoti iespējams, ka robotiņš varētu gan sabīties, jo infrasarkanie stari tiktu absorbēti, bet es pieļauju, kā tas varētu vien risināties cienīgas zinātniskās fantastikas romānā vai vismaz uz Star Trek kosmosa kuģa. Protams ja uz šo lietu paskatas caur filosofisko robotu pamatlikumu prizmu tad jautājums ir ievērības cienīgs. Jo var rasties situācija, kuru nav nemaz tik grūti iedomāties, ka robots pārvietojas pa tumšu telpu, kur atrodas cilvēks, un robotam izdodas nobiedēt cilvēku, kas labākajā gadījumā iegūst pāris sirmus matus klāt, bet ļaunākajā gadījuma savaino sevi un vēl citus līdzīgus tramīgus indivīdus, tēpec robots bīstas doties tumšās telpās, lai nenobiedētu, kādu tramīgu personu, protams šis scenārijs arī varētu attīstīties tikai kādā trešjā pasaules valstī, kur tic gariem un visādiem citadīem ragainiem brīnumiem, kas klīst pa tumsu. Te varētu ieteikt pievienot īpāšu gaismas jūtīgu senosru, ko uzstādīt pārdodot iRobot trešajām pasaules valstīm. Izdarot nelielu kopsavilkumu varētu secināt, ka mūs neskar šī problēma, ka Roomba baidītos no tumsas, ja nu vienīgi neiestājas, kāds no iepriekšminētajiem situāciju modeļiem.
Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #12 : Maijs 19, 2010, 17:24:22 »

1) Kādā veidā iRobot Roomba robots no grīdas savāc netīrumus?
Tieši tāpat kā PacMan: brauc pa labirintu un ēd pac-dotus. Kad visi pac-doti ir apēsti, dodas uz nākamo līmeni. Roomba ir krutāka par PacMan, jo prot vienā piegājienā iziet 4 līmeņus.
Roomba var uzskatīt par tādu kā PacMan 3D, jo pieejami vairāki paņēmieni, ar kuriem "apēst" pac-dotus: birstes lielajiem, putekļusūcējs pārējiem, bet tos, kas slēpjas stūros, izvelk ar sānu birstēm un arī apēd.

2) Kādas ir iRobot Roomba no iRobot Scooba pielietojuma atšķirības?
Scooba izmanto Roomba vietā, kad jāiet tie līmeņi, kur pac-dotiem jāpārbrauc pāri 2 reizes, lai tos apēstu ("piekaltušie" pac-doti). Līdz ar to klīst baumas, ka Scooba pac-dotus ēd, izmantojot sērskābi vai kādu citu šķidrumu (ūdeni, saprotams).

3) Vai Roomba baidās tīrīt tumšā telpā?
Nē, jo PacMan 3D ieviestas tādas "fīčas" kā dažādi infrasarkanie, pac-dotu, izejas meklēšanas un kontakta sensori.
Principā Roomba var mierīgi palaist līmenī vienu pašu "uz aklo", un viņa mierīgi apēdīs visus pac-dotus un aizies uz līmeņa izeju. Tomēr jāpiemin, ka Roombai, gluži kā PacMan, jāuzmanās no Blinky, Pinky, Inky and Clyde (pakāpieni, vadi, ūdens un mājdzīvnieki).« Pēdējais Laboja: Maijs 24, 2010, 15:12:29 no draugs » Logged

w
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #13 : Maijs 19, 2010, 17:27:04 »

1) Roomba netīrumus savāc tādā pašā veidā, kā čupa ar "bezprāta" aparātiem kopā ņemtiem - tas ir - birstē ar birsti (pat divām), slauka ar slotiņām (nu tas sānu brīnums), un tam visam pa virsu vēl kaut ko nedaudz pasūkā - atstājot sīkākos putekļus filtros, nevis uz palodzes.

2)
Lielākā atšķīrība ir tāda, ka Roomba ir viss ko augstāk minēju, jebšu sūcējslaucītājs (nu varētu pat nosaukt - putekļusūcējs), bet Scooba ir inteliģenta grīdas lupata, a tas, ko minēju augstāk, ir tikai tā - "nu ja jau reiz iebāzāt, tad paslaucīšu ar pie viena"

3) Nu loģiski, ka baidās, vienīgi viņš, kā jau veterāns robotikā, to ir iemācījies neizrādīt. Lai gan trīcošu sirdi, bet tomēr brauc un dara savu darbu arī tumšākā kaktā. (interesanti tikai vai garantija izručītu, ja tas brīnums kādā tumšā stūrī norautu morālo traumu un vairs nebūtu piespiežams tur atgriezties, jo diez vai ražotājs ir padomājis par tādu cilvēku kategoriju kā totāli neveiksminieki, kam pat Roombas trāpās ar "raksturiņu" Cheesy )

Beigās piemetīšu arī savu stāstiņu, jo kā reiz ir ko stāstīt un ja Jūs tā apsolījāties izlasīt, tad jāizmanto situācija Smiley
Tad nu tā - kā reize mani ļoti velk uz šito brīnumu (mans sievišķis ir traki veikli iemanījies pie mājas uzkopšanas visus sūkšanas darbus novirzīt uz maniem pleciem - škrobīgs nedaudz tad jūtos, vispatīkamākā palīdzēšana, protams, būtu kāju pacelšana vajadzīgajā brīdī, lai var zem tām izsūkt), jo esmu slinks kā maita un Šleseram par šoferi mani arī neņem. Te nākas domāt kā padarīt dzīvi vieglāku, bet naudu tam visam nākas krāt palēnām (līzinga kompānijas ar bļau, ka krīze un na haļavu neko nedod). Nospļāvos, saņēmos un sabriedu - jāņem tik ciet tāds pašsūcošs un pašbraukājošs brīnums - tad mani uzskati par mājas uzkopšanu (kāju pacelšanu vajadzīgajā brīdī) tiktu realizēti arī dzīvē. Vot izdomājām atlikt 20 ls ik mēnesi zeķē un nepaietu ne gads, kad jau varētu sākt patīkamo izpakošanas un nevainības laupīšanas rituālu piespiešot to ripuli pildīt manas vissamaitātākās fantāzijas grīdas uzkopšanas jomā. Pagāja laimīgi 3 mēneši un 60Ls jau bija iespiedušies zeķītei sānos, kad kā zibens no skaidrām debesīm - cenu lēciens. Nū moins, kur tik ļauni - kā ar cirvi mugurā. Tad nu mani tādu škrobīgu un morāli novājinātu pārķēra čoms ar, pēc viņa vārdiem, ūberīgo piedāvājumu - snova komplekts ar visiem zābakiem manai draudzenei - tieši 60 Ls - ekstrasensu cīņas laikam puikiņš bij saskatījies. Iznākums jau Jums protams kļuva skaidrs pacmit vārdus atpakaļ. Visas cerības uz baltā cilvēka dzīvi vējā. Tad nu ar nelielu cerību trīsulīti sirdī saskricelēju tās atbildes.. A kas zin, moška izkīt lielā loze, i zeķi nevajadzēs smērēt Smiley
Fjū, kudi vieglāk palika, biju jau pārcieties to visu sevī turot - čomiem tak nevarēju stāstīt, kā mani izkalpina draudzene svētdienu rītos. Wink
Logged

w
Lapa: [1]
  Printēt  
 
Pārlēkt uz:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!