Author Topic: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu  (Read 30091 times)

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« on: Oktobris 31, 2012, 12:00:27 »
iRobot kolektīvs saņēmis ļoti interesantu divu sēriju dienasgrāmatas ierakstu, kurā liela loma piešķirta iRobot grīdas uzkopējam vārdā – Botiņš. Kā Botiņš mulsināja mājas saimniekus un kādus pārbaudījumus Botiņam nācās piedzīvot, variet iepazīt, izlasot šo izklaidējošo un reizē arī pamācošo pārdomu ierakstu.


Botiņš I

Nu tad sāks ar pelēm, lai ir atkal ievads. Pirmdiena, sarežģītā pirmdiena, brīvdienu atpūtas izmocītā seja un sagurušais, pat nedaudz salauztais organisms. Bet tomēr šī ir lieliskā pirmdiena, jo Ilzei ir dzimšanas diena hip hip urā, it kā esot 18. Laižam uz Elvi pēc kūkām, no paša, ne jau nu agra rīta, bet tomēr. Es kaut kā pēc pašām kūkām nedodos, bet sakumpis apstājos pie zooveikala, un stāvu ar brīvdienu nomocītu seju, lāga nepamodies un blenžu uz degū pelēm, kā tās tur šiverē pa būri. Ir vienā būrī divas otrā trīs. Tas būris kur bija trīs likās jautrāks. Tā nu šīs dod vaļā pa riteni, no sākuma viena, tad jau pārī viena otrai blakus, tad trešā arī ieleca tajā ritenī, domāju kas nu būs jo vietas ritenī trijām tā kā nav. Neko divas sastājās vienā virzienā, viena minstinās un nostājās pretējā. Tās divas ka iedod čadu, to kas pretējā virzienā uzrauj rattā, tā tur pakarājas un žļerkts neliels salto un gar zemi gan. Neko ik pa brīžam viena salec otrai mugurā, neko tādu jau laikam nedarīja, bet ej no tām pelēm saproti kas un kā un cik ātri viņām notiek. Es tā ka āmbālis stāvu pie tā būra, un rēcu, ļaujiet man vēl pagulēt viemaz dienas četras, izteiksmi sejā. Droši jau, ka no malas izkatījos kā pilnīgais kukū lācis. Tā jau tanī dzīvē iet, dzīvo savā būrīti, kaplē pa riņķi ritenī, ik pa brīžam uzlec kādam mugurā, un ja pagadās ritenī iekāpt virzienā pretējā, tad tevi nomet uz mutes, kāds vēl uzlec mugurā un iedo pa tāsi, bet neko, tu atkal noskurinies lec ritenī un kaplē tālāk, un uz riņķi, un uz riņķi. :D

Tā nu diena pagājusi, braucam Ilzes lielajā dienā uz Rīgu pie viņas draudzenēm, es kaut kā saprotu, ka sieviešu kompānijā neko neiejutīšos un saku, ka aiziešu pie māsas uz Čaka ielas. Draudzenes iespurdz ''ha ha ha'' redz kā to tagad sauc, es saku nekā tāda, manas māsas dzīvokļa adrese tiešām ir Čaka ielā, uz ko sāņemu : „jā, jā, Tev jau nu gan var ticēt” vai kaut ko tādu. Bet ticēt man var, kas nu ir, tas ir. Protams, man no Tērbatas un Matīsa stūra nu apmēram kaut kur tur, lai aizietu līdz māsai vajag pāriet divām ielām un pagriezties pa kreisi laikam, protams, ka visu sajaucu, un izļepatoju uz pusi lielāku gabalu nekā vajag, ar to nepietika atpakaļceļā visu sajaucu vēl vairāk, gāju pa Čaka ielu un domāju nu Matīsa ielai jau pāri nepāriešu tur tak tramvaja sliedes. Pagāju šķersielas trīs un ops, kaut kā atausa gaisma, kad tad uz Čaka ielas vai šķērsām tai redzētas tramvaja sliedes? Nu vienvārdsakot apmetu vēl lielāku līkumu bet beigās jau viss bija labi. Bet ja godīgi, tad nezinu vai manis minētie ielu nosaukumi ir pareizi.

No Māsas aizņēmos iRobotu. Tas ir tāds zvēriņš, kas tīra māju. Kaut kad māsai prasīju- kā ir? Viņa saka - nu foršs, tāds kā dzīvnieciņš mājās. Paskatos kā šamējais darbojas, tiek man apstāstīts, ka tas ir vienkāršākais modelis un ka tāds man gana labi der, jo dzīvokļa platība atbilstoša un mājdzivnieku man arī nav (par to gan neesmu drošs, jo ik pa brīžam kāds saritinājies ņurkšķoš kamols dīvāna stūrī ieperinās). Iztaujāju visu par mazo i-dzīvnieciņu, ko ēd tas ir skaidrs, kā jātīra, kā darbojas. Saprotu, ka šamējais ir gana gudrs, nospiež tik pogu un šis strādā, visu saprot pats, visur kur var ielīst ielien, visu izslauka un ir baigais čaklais, vienīgi varot sapīties vados un izstumdīt kurpes pa māju.
iRobot speciālista komentārs:
Quote
iRobot Roomba robotiem ir pretiepīšanās sistēma vadiem - tiklīdz robots sajūt, ka kaut kas tinās vai sprūst tā birstēs, tas sāk griezt birstes pretējā virzienā un braucot prom, atbrīvo birstes. Tā kā šī sistēma ir balstīta uz robota birstu pārslodzes monitoringu - tai var gadīties uzreiz nesajust tikai vissmalkākos vadus, piemēram, mobilo telefonu lādētāju vadus, un striķīšus, arī garākas kurpju šņores. Attiecīgi vēlams novākt mobilā lādētāja vadus un kurpju šņores salikt iekšā kurpēs.

Atbraucam vēlu vakarā mājās. No rīta dzirdu, Ilze nomazgā traukus ooo ooo es ist ein Wunder (tik traki jau tomēr nav) esam gatavi startēt jauno iemītnieku. Nu neticās ka šamējs varētu šitajā miskastē kaut ko vērst par labu. Sastumjam kaudzē kurpju armiju, lai tā nav jāmekē pa visu māju, saceļam augšā vadus, un citus lielgabarīta priekšmetus, drēbes somas, grāmatas. Spiežam pogu Clean. Jā mazais bots sāk šiverēt birstītes griežas, un tik mauc uz priekšu, atsitas pret kaut ko sagriežas un mauc tālāk. Točna kā mazs dzīvnieciņš, kaut gan nemaz tik mazs nav. Izskrien koridorā ienesās kurpju kaudzē nesas tālāk, nu riktīgs zumm zumm. Es tik staigāju līdz un skatos kas nu būs un kur un kā viņš dosies tālāk. Ilze smej, man būšot ko darīt, varēšu sekot iRobotam. Bet darbojas šis čakli un interesanti. Cik sapratu tad viņš pats sapratīs, kad māja iztīrīta un ies uz savu mājiņu, kurā iebrauks un uzlādēsies. Vai ja bača ies uz beigām tad pats uzbrauks uz savas Doc stacijas un uzlādēsies. Patiesībā nav ne jausmas kā viņš to sapratīs un kā tas būs. Vienā brīdī viņš-hop un pabrauc zem stūra dīvāna, principā tur nemaz tik viegli nevar pabraukt, un izbraukt arī ne. Lieki teikt, ka tā nav tā tīrākā vieta. Abi ar Ilzi notupstamies un lūram zem dīvāna, kas nu tagad būs. Mazais baigi šiverē. Nu ja šito pārcietīs un tiks ārā tad būs baigais džeks, respect. Gan jau, ka pie starta Botiņš nodomāja, nu gan esmu ticis pie sivēniem, bet kad pabrauca zem dīvāna gan jau nodomāja, kādiem sivēniem- tie tak ir riktīgi cūkas. Nu bet gods kam gods izbrauca no tā dīvāna apakšas, un kas vēl dīvainākais, ielīda atpakaļ vēl vairākas reizes, nezinu vai vienārši zīmēties gribēja vai kā.
iRobot speciālista komentārs:
Quote
iRobot Roomba roboti uzsākot tīrīšanu, uzsāk arī tīrāmās telpas apgūšanu un mērīšanu. Balstoties uz šiem mērījumiem, katrai telpai tiek izstrādāta unikāla, tieši tai piemērota tīrīšanas programma. Robota uzdevums ir telpu pakļaut 4 tīrīšanas kārtām, kur katra telpas vieta ir tīrīta vidēji 4 reizes, dažādos leņķos, papildus tīrot netīrākās vietas. Video materiāls par iRobot Roomba iAdapt navigācijas sistēmu - http://www.youtube.com/watch?v=e2fKvX6p5LE

Tas dīvāns jau ir kādus vairākus mēnešus un es domāju ka mēs ar Ilzi tur neesam apakšā palīduši ne reizi, bet redz Botiņs vienā stundā vairākas reizes, un slauka un ņemās, laikam jau toč žīmējas. Pāris reizes iztīru šamējam vēderu, jā, ir strādājis mazais. Patiešām izbraukā visu, kā viņš braukā nav saprotams, bet ņemas un ņemas. Uzstellējam arī šim mājiņu un pieliekam vadiņu. Domāju, kad nu šim apniks un šis izdomās ka ir gana, jo man liekas jau ir labi, smiltis pie kājām pat nelīp. Bet neko domāju aiziešu prom, lai šis rūc, tad jau redzēs vai mājiņu būs atradis. A šamējs vienā brīdī istabas vidu kaut ko nomurmina un ir mierā.  Es šim uzpiežu pogu, šamējs man nomirķšķina sarkano aci un saka vecais pietiek, davai jāuzčārdžojas. Nu nodomāju rekā nu nemaz nav tik gudrs mājiņu neatrada, bet ej nu sazini kad es viņu startēju mājiņa nemaz nebija uzstādīta, teorētiski kā gan lai robiņš būtu zinājis kur tā ir.
iRobot speciālista komentārs:
Quote
Ja iRobots tiek palaists no pašuzlādes mājas, tad viņš tur arī atgriezīsies, pabeidzot darbu. Ja iRobots tiek palaists bez mājas (vienkārši stāvot uz grīdas), tad pabeidzot darbu viņš vienkārši apstāsies, pat ja istabā redzēs pašuzlādes māju, jo viņš zina, ka tā nav viņam paredzēta pašuzlādes māja. Tātad cilvēks, palaižot robotu nosaka viņam – atgriezties pašuzlādes mājā (tad palaižam no mājas), vai neatgriezties (tad palaižam ne no pašuzlādes mājas)). Ja vēlamies, lai iRobots telpu tīrītu maksimāli ilgi, līdz beidzas akumulators, tad var robotu palaist no pašuzlādes mājas, un kad robots uzsāk darbu, māju atvienot no barošanas vai noslēpt. Tad iRobots tīrīs, pabeidzot tīrīšanu turpinās meklēt māju, līdz beigsies akumulators, jo ja saimnieks māju ir atslēdzis no barošanas vai paslēpis skapī, to atrast robotam nebūs pa spēkam. :)) Šajā rakstā aprakstīts, šķiet, variants, kad robots ir palaists ne no mājas, tātad saņēmis komandu pēc tīrīšanas beigām vienkārši apstāties.

Tad nu pirmie iespadi par šito lietiņu:
Tiešām ir bišķi līdzīgs kaut kādam mājas zvērēnam, gana interesants, bet paskaļš. Tik klusi kā minka neiet viss, bet nu jaatdzīst neplosa arī aizkarus un tapetes salīdzinājumā ar minku.

Nu mākslīgais intelekts ir, arī izaugsmes iespējas ir, jo divas reizes kamēr es spēlēju fiksu viņš man uzrausās uz kājas un birstēja, nezin, ka nevar traucēt saimnieku, kad tas spēlē datorspēli. Protams, ka nebija ne uz pusi tik aktīvs kā šunelis, kas uzmeties uz kājas, bet šādā situācijā Ilze ar slotu pastāvētu blakus (nepacietīgi mīņājoties), pagaidītu partijas beigas un tikai tad turpinātu uzkopšanas darbus.

Kaut ko virtuvē izgāzu, Botiņš ņēmās pa istabu, uzvilpu šim - Botiņ, Botiņ! Nāku šurp, ir darbiņs! Nekā, šis tik pa istabu, neklausa balss komandām un tik ārdās pa māju, vienalga, ka virtuvē viss pa zemi, šis airē pa istabu, neko, nācās pašam ņemt slotu. Kurpes biki pastumdīja, arī vados papinās, bet pats tika ar visu galā, atšķirībā no kucēna tipa radījuma zābaku nesagrauza, vadu nepārkoda, korķus neizsita, rajonu bez elektrības neatstāja. Likās, ka atšķirībā no sievietes klausīs komandu „miers, a nu ka vietā”, bet nekā izbeidzās istabas vidū, tik pat spītīgs kā saimniece. Bet moška to vēl var pieregulēt. Pagaidām pretī baigi nerunā un neizskatās ka gribētu slinkot. Mēģinās moš šim iemācīt mazgāt arī traukus  :D Labi, redzēs kā veiksies tālāk.
« Last Edit: Decembris 04, 2012, 15:03:46 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #1 on: Oktobris 31, 2012, 12:10:12 »
Botiņš II

Nu pagājis kāds laiciņš, un Botiņš ir dabūjis pastrādāt. Tad nu visādi gadījumi maznozīmīgi ir bijuši. Eju prom un lieku Botiņam rukāt, māju nepiekārtoju kā nu ir tā ir, redzēs kas būs. Atnāku, šamējs istabas vidū mierīgs un kluss. Nospiežu lielo pogu, Botiņš sāk strādāt, bet tas vairs nav viņš, tas ir vilciņš, griežas tik uz riņķi. Pēc kāda laika apstājas saka Errors 10, ķepiņa (ritenis) esot jāpatīra.
iRobot speciālista komentārs:
Quote
iRobot apkopes video - http://www.youtube.com/playlist?list=PL25374B0EB94134C2
Paskatos, neko neredzu tādu. Izņemu viņam birstītes, un sanāk ''Oi!'', jo domāju kura te pirmā, kura otrā bija, bet viss ir labi, aparāts ir muļķu drošs, savādāk kā paredzēts nesaliksi. Tad palaižu Botiņu 2x nekā, vilciņš, tagad mājās ir vilciņš uz baterijām. Nav laika tagad čakarēties, laižu uz šepti. Vienā brīdī izlasu googlē kas ir Error 10. No tā saprotu, ka vai nu sensors aizķepis, vai ritenim kas noticis. Vakarā skatos sensori ir aizputekļojušies mazliet, notīru, nepalīdz. Nodomāju īsi gan bija tie prieki, izgrozu riteņus, viens tā kā grūtāk griežas, izgrozu to riteni un Volā, Botiņš gatavs darbam!

Šodien Botiņš no rīta izpaudās kopā ar Ilzi. Ilzei iezvanās telefons un Botiņš toč tajā pašā laikā pats no sevis rīta agrumā, davai čadu un strādās tagad. Es pat salecos pie komja, kas te notiek. Bet paskatos pulkstens rāda apaļu laiku, gan jau ka sakritība un Botiņam kaut kas ieprogrammēts pirmdienas rītos. Ilze nebija īsti pamodusies, laikam. Botiņš tik dragā. Esmu pacēlis puslīdz visas mantas, un atbrīvojis stūrus. Ilze izdomāja mazo dzīvnieciņu dresēt. Tik dzirdu-tiš prom, tu te jau trešo reizi un stumj ārā šo no virtuves. Tad vienu brīdi viņa lika kāju blokus un dzinā botiņu stūrī, es šai prasu kas notiek, gan jau šis pats tur iestūrēs, viņa pretī, jau trīs reizes pagraucis garām, un tik virza to Botiņu uz slikto stūri. Nu nekas jau šim neatlika kā iztīrīt to stūri. Bet dzīvnieciņš parādā nepalika. Skatos, kas ta tas? Botiņš koridorā uzlīdis virsū Ilzes iešļūcenei, ierauga mani un izliekas, ka izmisīgi grib tikt nost. Paskatījos ar ko tas beigsies, nu nost tika no tās čības. Vēlāk kamēr neviens neredz, šamējs tika klāt arī otrai iešļūcenei, to bija dabeidzis, tā galīgi bez jūtām vilkās no aizmugures. Uzkāpu šamējai virsū, lai Botucis var atbrīvoties.

Iepriekšējā vakarā ēdu sempeles, bija ideja spļaut uz grīdas, redzēs kā Botiņš tiks galā, bet atturējos no domas. Tomēr daža miziņa bija pamukusi. Jāsaka, ka Botiņam tik raiti nemaz negāja ar tām semušku čumām dažām, viņš kā futbolists 3x pasita uz priekšu pasiņu pats sev un tad isūca to sempeli. Moš šim tāda izklaide. :D
iRobot speciālista komentārs:
Quote
Sānu birste pati netīrumus nesavāc, tā robotam paredzēta tikai, lai aizsniegtu netīrumus, kur robota apaļā forma savādāk neļauj piekļūt - no kaktiem, gar sienām un ap mēbelēm, un pārvietotu šos netīrumus pa ķērienam lielajām - savācošajām birstēm, kas rotējot pretkustībā, kā slota un liekšķere tos ieslauka netīrumu tvertnē. Pie kam, robota sānu birstei zari ir novietoti noteiktā leņķī pret zemi, kas ļauj sānu birstei kaktos un gar vertikālajām šķautnēm efektīvi veikt savu darbu, bet telpas vidū tīrīšanas kvalitāti praktiski nesamazina. Ja sānu birstei zari būtu paralēli zemei vai ja būtu 2, vai vēl vairāk sānu birstes, tad tīrīšanas kvalitāte samazinātos, ko pierāda veiktie praktiskie testi, kad robots ar zemei paralēliem zariem un vairākām sānu birstēm, telpas vidū lielāko netīrumu daļu aizmet pretējā virzienā tik tālu, ka lielās, savācošās birstes, tos vairs nevar satvert. iRobot Roomba 10 gadu un 6 tehnoloģijas paaudžu attīstības laikā ir atrasts visefektīvākais sānu birstes darbības veids, forma un materiāls, lai netīrumus visefektīvāk izslaucītu no telpu kaktiem, bet lai lieki nedzenātu tos šurpu - turpu telpas vidū. Pie kam, pat ja kāds netīrums telpas vidū tiek aizmests tālāk, nekā to var satvert galvenās – savācošās birstes, iRobota tīrīšanas sistēma, katru telpas vietu vienā tīrīšanas ciklā tīra vidēji 4 reizes - dažādos leņķos un ja kāds netīrums izsprūk pirmajā reizē, tad 2., 3. un 4. reizē tam vairs nav cerību izbēgt. Video ar iRobot darbības principu attēlojumu - http://www.youtube.com/watch?v=pYTLubcRYhs

Tad man radās doma jātaisa moš arī tāds papildvariants kā „semuškin edition” un jāmarķē ar stilizētām trīs strīpām, protams, ja ar dažām var vienoties. Noieta tirgus domāju būtu gana liels. Un tagad es saprotu, kur paliek mani mati, nedomāju, ka esmu mājdzīvnieks, bet tīrot Botiņu tā vien liekas, ka tomēr esmu, moš man tomēr jāņem tas mājdzīvnieku variants. Tas tad arī šodien viss.


« Last Edit: Decembris 04, 2012, 15:03:56 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #2 on: Decembris 04, 2012, 15:14:12 »
Diskžokejs Artis Volfs dalās savā pieredzē par iRobota lietošanu.

Ko Artim vislabāk patīk darīt, kamēr māju tīra iRobots?

Kā iRobots tiek galā ar Arta mājdzīvnieku spalvām?

Kādu robotu Artis vēl sev gribētu?

Uzzini atbildes video sižetā.






« Last Edit: Jūnijs 05, 2013, 15:11:19 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #3 on: Februāris 11, 2013, 17:14:18 »
Diskžokejs Toms Grēviņš dalās savā pieredzē par iRobota lietošanu.

Ko Tomam vislabāk patīk darīt, kamēr viņa māju tīra iRobots?

Kāpēc Toms savu robotu sauc par vācieti?

Kā Toms izklaidējas ar kaķi un iRobotu?

Kādi ir Toma īpašie rituāli, kad tiek tīrīta māja?

Atbildes video stāstā par Toma pieredzi iRobota lietošanā.

« Last Edit: Jūnijs 05, 2013, 15:11:34 by draugs »
w

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #4 on: Februāris 12, 2013, 16:45:34 »
Radio 101 zīmola vadītājs Ilgvars Rukers dalās savā pieredzē par iRobotu lietošanu.

Kādus pazudušus priekšmetus iRobots ir atradis Ilgvara mājās?

Kāds ir Roomba un Scooba darba grafiks?

Kāds vēl robots spētu atvieglot Ilgvara ikdienas dzīvi?

Atbildes video stāstā par Ilgvara pieredzi iRobotu lietošanā.

w

Roombaster

  • Dalībnieks
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #5 on: Februāris 21, 2013, 03:37:57 »
Sveiki!
Pagāja jau gandrīz mēnesis kopš mums mājās iemitinājās jauns iemītnieks - nolēmu padalīties ar savu pieredzi un komentāriem.

Kareivis: iRobot Roomba 780
Karalauks: 57m2 dzīvoklis ar 4 tīrāmām telpām
Virsma: dažādu struktūru linolejs + pāris paklāji
Ienaidnieki: divi mājas kaķi, sieviņa ar gariem matiem un es, sliņķis  ;D


Sākšu ar pašu galveno - tīrīšanas kvalitāte. Te jāsaka iRobot Roomba NAV putekļusūcējs (mans viedoklis) - tas ir "sweeper" (angl.val.). Gaisa sūkšana nepaceļ ne gružus, ne putekļus no cietas grīdas - tikai palīdz novadīt saceltos putekļus un spalvas tieši atkritumu tvertnē. Cieta grīda izskatās tīra pēc tīrīšanas, bet paskatoties pret gaismu var redzēt "pārpalikumus".
Piezīme ražotājam - pazeminot mīkstās birstes "0" pozīciju vai izveidojot slēdzi tās regulēšanai palielināsies berze, kas varētu izkustināt vairāk putekļus (bet diemžēl samazināt darba ilgumu)
Uz paklāja Roomba uzvedās labāk - sāk strādāt gumijas birste (uz cietām virsmām "karājas gaisā") kas strādā kā "paklāju klapējamais" izdauzot putekļus.
Kaķu spalvas. Visu cieņu, bet varēja labāk. Ne uz korpusa, ne uz ritentiņiem, ne uz birstēm spalvas nekrājas. Par tīrām birstēm jāsaka paldies aerovacbin konteinerim un tas ir jāņem vērā izvēloties sev jaunu robotu. Bet ir arī "ahileja pēda" - ultraskaņas atkritumu sensors. Jau pēc 15min tīrīšanas sensors ir apaudzis ar pūkainām spalvām. Rezultāts? Roomba paliek "kurla" - netīrumus vairs nedzird: milti, cukurs, putekļi galugalā - brauc garām, nereaģē. Mazākais ko pamana ir griķi/rīsi. Noņem pūkas no sensora un Roomba sāk uzvesties kā reklāmās.
Par matiem runājot - problēma ir ar gariem cilvēku matiem. Ar galvenām birstēm ir ok - tās aptinas apkārt bet netraucē tām griezties, tīrot ar komplektā esošo rīku nāk nost viegli. Bet sānu birste gan tiek iebremzēta - nākas tīrīt katru dienu, ja aizmirsi - nākamajā dienā atradīsi robotu istabas vidū ar kļūdas paziņojumu.

Priekšējais skritulis - problēma viena - putekļi un saimnieka aizmāšība. Ne skritulis, ne tā stiprinājums nav dzeltenā krāsā tādējādi tīrot birstes un visu pārējo bieži tas tiek izlaists. Rezultātā robots nejūt ka ir iesprūdis un stūrgalvīgi griež galvenos ritentiņus ilgu laiku. Bet tas gadās ļoti reti.
Atkritumu tvertne - neizdevies dizains fiksatoram vai arī ražošanas brāķis. Nospiežot pogu fiksatora āķis neiegrimst līdz galam un neļauj bez raustīšanas izņemt tvertni. Bojā nervus.
Bamperis - laikam nav testēts bijušās padomju savienības valstīs. Problēma ir ar optisko sķēršļu sensoru aizsargstikliņu - ja tev mājās ir vēl padomju radiatori vai tie ir novietoti zemu, tava robota priekša izskatīsies drausmīgi jau pēc pāris dienām ( vai šie skrāpējumi ietekmē arī pašu sensoru darbību? pagaidām nemanu!). Kāpēc nevarēja izveidot analoģisku gumijotu izvirzījumu kā apakšā?
Lādētāja atvere robota sānā - vienkārši bojā iespaidu par iRobot inženieriem. Ieekonomējot 2 santīmus ražošanā uz cauruma gumijas aizbāzni nodrošināja savus servisus ar neskaitāmiem zvaniem par lādēšanas problēmām. Nu nekas, pats uztaisīju aizbāzni, galu galā šis konektors tiek lietots labi ja 2-3 reizes visā robota mūža laikā.
Pārējais principā atbilst solītajam: šņorēs/vados nesapinas, mājiņu atrod pārliecinoši, par kļūdām sūdzas precīzi, katru vietu notīra 3-4 reizes.

Apkopojot visu, nonācu pie slēdziena: ja mājās ir dzīvnieki ar pūkainu spalvu un cietas grīdas, jāņem robots ar aerovacbin tvertni un nav jēgas pārmaksāt par 7.sēriju, jo dirtdetect funkcija reālā dzīvē nestrādā. Lielākais plus iRobot produktiem ir to atbalsts/pārstāvniecība Latvijā. Esmu apmierināts ar pirkumu, jo pieredze galu galā ir pieredze un turpmāk zināšu kam vairāk pievērst uzmanību izvēloties nākamo robotu. Kopumā - diezgan spējīga konkurence Neato robotiem.

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #6 on: Februāris 22, 2013, 02:06:24 »
Paldies, Roombaster, par jauko, dinamisko un izsmeļošo stāstu par krietnā kareivja Roomba 780 gaitām 57 m2 "karalaukā", kur čum un mudž kaķu pūkas un ļaužu garie mati :) Cik saprotu tieši šīs pūkas un mati ir viscienījamākie pretinieki ar kuriem jāspēkojas gan robotam, gan saimniekam.
Ne katrs tehnikas lietotājs tik detalizēti izpēta savus palīgus, tāpēc pārējiem lietotājiem un arī inženieriem jo īpaši noderīgi ir šādi novērojumi ar "svaigu skatu". Lai no malas labāk izprastu situāciju, varbūt varat precizēt:
1) kādas šķirnes kaķi mājā rosās?
2) kurš sensors "pievelk" kaķu pūkas? (vai apaļā, metāliskā membrāna zem galvenajām birstēm, vai infrasarkano sensoru pāris, kas atrodas ejai starp birstēm un miskasti abās malās)
3) cik bieži katru telpu tīra krietnais kareivis?
4) vai visas telpas tiek tīrītas uzreiz, vai lietojat slūžas, telpu secīgai tīrīšanai?
w

Roombaster

  • Dalībnieks
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
Re: Pieredzes stāsti par iRobota lietošanu
« Reply #7 on: Februāris 24, 2013, 04:20:57 »
1) kādas šķirnes kaķi mājā rosās?

Bezšķirnes, bet lūk līdzīgi:
http://www.warrenphotographic.co.uk/18275-ginger-cat-asleep

2) kurš sensors "pievelk" kaķu pūkas?

apaļā, metāliskā membrāna zem galvenajām birstēm

3) cik bieži katru telpu tīra krietnais kareivis?

6 dienas nedēļā, paterērē aptuveni 70-80 minūtes.

4) vai visas telpas tiek tīrītas uzreiz, vai lietojat slūžas, telpu secīgai tīrīšanai?

tiek izmantotas abas komplektā esošās slūžas, sadalot visu platību trijās daļās (pēc platības vienādās)