Author Topic: Tīrīšanas secība-dažas vietas paliek netīrītas  (Read 9142 times)

Bibii

  • Dalībnieks
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Tīrīšanas secība-dažas vietas paliek netīrītas
« on: Jūnijs 16, 2014, 11:17:12 »
Sveiki!
Mani interesē kas varētu būt par vainu, ka robots vienu zonu tīra vairākas reizes, bet dažas zonās nemaz neiztīra. Mums ir pirms nedēļas iegādāts Roomba 650. Vairākas reizes esam laiduši, bet ir konkrētas zonas ko viņš vienkārši laiž garām(nav nekādu piekļuves ierobežojumu) un tāpat vairākas kurās tīra atkārtoti.

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Tīrīšanas secība-dažas vietas paliek netīrītas
« Reply #1 on: Jūnijs 20, 2014, 15:55:21 »
Labdien!

Robots telpu apgūšanai izmanto matemātiskas formulas, tīrot telpu robots vāc telpas mērījumus un veido tīrīšanas programmu katru reizi pa jaunam- atbilstoši aktuālajiem mērījumiem- telpu izmēriem, konfigurācijas un netīrumu daudzuma. Roomba 650 vienā tīrīšanas reizē var tīrīt līdz 2-3 telpas, līdz 60 m2, taču jāņem vērā, ka ja robots tīra vairākas telpas, tad tas nespēj atšķirt telpu no telpas un to skaita vienā programmā, tādēļ telpu iekārtojumam jābūt labvēlīgam, lai robots varētu brīvi pārvietoties starp telpām. Vienā tīrīšanas ciklā robota uzdevums ir noklāt tīrāmo telpu vairākās tīrīšanas kārtās un dažādos tīrīšanas leņķos.
Attiecīgi, ja robots netīra kādas telpu daļas, iespējamie cēloņi var būt:
pārāk sarežģīta telpu konfigurācija vai pārāk lielas telpas- jāsamazina telpu skaits, ņemot vērā, ka robots telpu uztver kā vienu veselu, un robotam jābūt spējīgam brīvi pārvietote starp telpām;
mēbeļu iekārtojums apgrūtina robotam telpu apgūšanu- ja ir krēsli, tos šādā gadījumā labāk uzcelt augšā;
ap pašuzlādes māju ir neredzems aizsarglauks, lai tīrot robots neizgrūsta māju, tas tai nevar pietuvoties- attiecīgi šī zona ierobežo robota piekļuvi kādām telpu zonām, pašuzlādes mājai jāizvēlās cita vieta, pašuzlādes māja nedrīkst atrasties šaurās vietās, kur robots varētu netikt garām cilvēkam neredzamam aizsarglaukam;
robots nevar precīzi savākt mērījumus, brīvi nevar griezties priekšējais (melnbaltais skritulis), tas jāizņem un jaiztīra;
Teorētiksi pasāv arī iespēja, ka robots attiecīgajā reizē ir vienkārši kļūdījies aprēķinot telpu, taču tas ir rets izņēmums un robotu darbinot katru dienu, kā tas ir paredzēts, šādu gadīumu ietekme uz robota nodrošināto tīrīšanas kvaltāti tiktu absolūti minimalizēti.

Ja neviens no šiem ieteikumiem nepalīdz, lūdzu sazinieties ar mums par tel.202 44 222, lai mēs varētu Jums palīdzēt, mums tad būtu jāuzdod papildus jautājumi.

w

Ievvaa

  • Dalībnieks
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Re: Tīrīšanas secība-dažas vietas paliek netīrītas
« Reply #2 on: Oktobris 23, 2014, 11:59:54 »
Labdien. Nesen iegādājamies jauno Romba robotu. Viss jau būtu skaisti, taču arī man ir līdzīgas pārdomas par robota tīrīšanu. Viņš tīra, vairāk vai mazāk, bet vienā vietā, ja viņam gadās, kur nomaldīties no iecienītās vietas, tad tas ir uz īsu brīdi, un viņš jau atkal ir atpakaļ. Griežas, pārsvarā tikai uz vienu pusi, atduroties pret sienu, nevis iet gar to, bet ātri bēg uz istabas pretējo pusi. Nu dīvains! Un jā, mūsu istabas nav parastas kvadrāta kastītes, un tajās ir mēbeles. Bez tam, es ne varu, ne gribu katru rītu pirms darba izskraidīt, lai visus krēslus saceltu, un t.t. Man šķiet, ka robotu būtu jāprogrammē tā, lai viņš to visu prastu pieņemt un saprast. Viņš ir vajadzīgs, lai tīrītu manu māju, nevis es, veidošu sevi un māju, lai būtu ērti robotam. Kopumā, robots mani pārsteidza, putekļus viņš tīra tiešām labi. Es viņu paganu, un tad ir gandrīz vai ideāli.

draugs

  • Administrators
  • Viedais Dalībnieks
  • *****
  • Posts: 613
  • Karma: +11/-4
    • Mansrobots
Re: Tīrīšanas secība-dažas vietas paliek netīrītas
« Reply #3 on: Oktobris 27, 2014, 14:30:00 »
Labdien!
Programmēšana atbilstoši konkrētās telpas iekārtojumam,protams ir iespējama, robotam ir seriālais ports caur, kuru ir iespējama tā programmēšana, taču veiksmīgākas par universālo programmu, tieši konkrētā mājokļa iekārtojumam atbilstošas programmas izstrādāšana prasa augsta līmeņa zināšanas programmēšanā un robotikā.
Robota  tīrīšanas programma ir izstrādā, lai tā labi spētu darboties vairumā cilvēku dzīvojamo telpu. Robots izmatojot sensoru sistēmu vāc datus un izvēlās atbilstošus uzvedības modeļus. Ja kādās telpās robotam neizdodas noorientēties, tad vienkāršākie iespējamie risinājumi ir vai nu samazināt vienā reizē tīrāmo telpu skaitu (vai robotiem aprīkotiem ar slūžām samazināt ar slūžu nodalītās zonas izmēru un tajā iekļauto telpu skaitu) vai vienkāršot tīrāmās telpas iekārtojumu, piemēram, paceļot vai atbīdot krēslus. Robots vienā un tajā pašā vietā tīra vairākas reizes un viena cikla ietvaros šajā vietā izmantos arī dažādus uzvedības modeļus, turklāt katru tīrīšanas reizi tas izstrādā jaunu tīrīšanas programmu, attiecīgi, ja robots tīra katru dienu, šī vieta nedēļas laikā tiks tīrīta vairākas reizes, pat ja kādreiz robotam tajā neizdodas iekļūt, turklāt jāņem vērā, ka robots var iekļūt tikai tur, kur atļauj tā parametri. Telpu izmēriem, skaitam un konfigurācijas sarežģītībai ir jābūt atbilstošai attiecīga modeļa tīrīšanas iespējām. Robots-putekļusūcējs ir autonoma,automātiska tīrīšanas iekārta,taču, lai ik vienā mājoklī tas varētu savu funkciju veikt optimāli, tas prasa arī minimālu lietotāja iesaistīšanos, kā robota iztīrīšana un robota uzstadīšana telpās,kas ir atbilstošas robota skaitļošanas standartiem.
w