Reģistrēto iRobot.LV lietotāju forums — MansRobots.LV
Jūlijs 18, 2019, 11:04:02 *
Labdien! Reģistrētie lietotāji forumā ienāk ievadot savu lietotājvārdu šeit, vai iRobot.lv lapā.
Lietotājvārds un Parole:

Vēl neesat reģistrējušies?
Ziņas: Mūsu aktualitātes varat uzzināt arī Twitter.com/MansRobots
 
   Sarunas   Palīdzība Login Register  
Lapa: [1]
  Printēt  
Autors Temats: irobot programmēšana  (Lasīts 10096 reizes)
Cuntis
Dalībnieks
*

Karma: +0/-0
Raksti: 1


« : Decembris 29, 2015, 10:56:31 »

Man jautājums par irobot programmēšanu! Skatos, ka kopš 2011.gada nekas jauns nav parādījies, tāpēc ceru, ka kkas ir gājis vienkāršošanās virzienā ti lai lietotājs parastais var kko darīt!

Uz kastes rakstīts aicinājums iet un programmēt iekš irobot com lapas, bet pavirši palasot tur neko nesapratu. Nezkāpēc biju cerējis, ka "piespraužu caur USB pie kompja, novelku app un caur to varu spēlēties", bet nekā:(

Man izklaidei iesākumā gribētos, lai tas verķis vairāk "runājas", tipa "sāku darbu", "Oppā, netīrs", "eju meklēt dokstaciju", "Kāpēc pacēli, noliec mani zemē" utml, var latviski vai angliski.

P.s.lietoju Roomba 866 kopš Ziemassvētkiem, pat šķiet, ka neskatoties uz haotisko skraidīšanu pa māju, tas tīra labi un pat pēc lielā putekļusūcēja izdarbināšanas savelk sevī nez no kuriens izvilktu putekļu/drazu  kaudzi . Pagaidām patīk visiem, tsk bērniem, bet redzēs, ko teikšu pēc gada, kad sajūsma par jauno iedzīvotāju būs zudusi rutīnā, kkas jau noteikti būs salūzis. Cena koda dikti, bet nu jau vairs neko, ir nopirkts, jālieto.
Logged
draugs
Administrators
Viedais Dalībnieks
*****

Karma: +11/-4
Raksti: 613WWW
« Atbildēt #1 : Februāris 03, 2016, 12:31:47 »

Labdien,

Paldies par interesi. iRobot Roomba radītāji ir jau kopš šo robotu ražošanas pirmsākumiem 2002. gadā robotam saglabājuši seriālo portu, caur  kuru var robotam pieslēgties, nolasīt sensoru un dzinēju datus, vadīt sensorus un likt robotam darīt ko pilnīgi citu nekā mājas uzkopšana.

Par iRobot Roomba programmēšanu, balss vadību un to kā robotam likt "dziedāt", nedaudz esam rakstījuši šeit: http://www.irobot.lv/?document_id=92
un šeit: http://forums.mansrobots.lv/index.php?topic=147.0
Salikt kopā, lai robots dara gan to, ko viņam liek darīt iRobot inženieri un paralēli vēl darīt Jūsu iecerētos darbus, būtu sarežģītāk.

Te esam publicējuši interfeisu: http://irobot.lv/uploaded_files/File/iRobot_Roomba_500_Open_Interface_Spec.pdf kas gan 800. sērijai nedaudz var atšķirties, bet ja ir vēlēšanās šo izmantot 800-tai sērijai, precizēsim jautājumus.

Latvijā vairāku augstskolu studentiem esam devuši robotus programmēt un ir aizstāvēti daudzi kursa darbi, bakalaura un pat maģistra darbi uz iRobot Roomba bāzes.

No sportiskā viedokļa vismasveidīgākā iRobot Rooma pārbūve un programmēšana notiek robotu Sumo sacensībām: http://forums.mansrobots.lv/index.php/topic,99.0.html , kas katru gadu notiek Latvijā, Igaunijā, arī Lietuvā.

Iespēju robežās organizējam bezmaksas kursus, kur var iemācīties būvēt robotus un arī programmēt, arī iRobot Roomba. Par to vairāk var uzzināt:  http://www.Facebook.com/RobotuSkola

Vairāk par ar robotu būvi un programmēšanu saistītas lietas var uzzināt arī šeit: http://forums.mansrobots.lv/index.php/board,22.0.html

Runājot  par šķietami haotisko kustību, to var labāk saprast, ja robota trajektorija ilgstošā laikā tiek dokumentēta. Tad var redzēt ar ko iRobot Roomba trajektorija atšķiras no patiešām haotiskas trajektorijas un kāpēc daudzus gadus tieši šī, iRobot robotu adaptīvā uzvedība sevi ir vislabāk pierādījusi telpu uzkopšanas darba kvalitātē: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/165930/zem-skietama-haosa-var-slepties-sarezgita-neatkartojama-zinatne
Jo ja kritērijs ir telpu uzkopšanas vienmērīgums un kvalitāte, tad iRobot adaptīvā algoritma sniegums ir izcils, ja netiek pārsniegta katram modelim rekomendētā maksimālā telpu platība.

Paldies par jautājumiem un cerams, ka varēsiet šo informāciju izmantot, lai ar iRobot Roomba izveidotu ko jaunu un interesantu. Būsim priecīgi redzēt šo rezultātu, vai arī satikt Jūs kādas robotikas nodarbībās vai robotikas pasākumā, vai pie mums birojā aprunāties par robotu programmēšanu, iepriekš vienojoties par tikšanās laiku.
Logged

w
Lapa: [1]
  Printēt  
 
Pārlēkt uz:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!